Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 21 kwietnia. Imieniny: Jarosława, Konrada, Selmy
01/04/2024 - 15:30

Oto kandydaci do Rady Gminy Nawojowa z list KWW Tadeusza Lelito

Oto kandydaci do Rady Gminy Nawojowa z list KWW Tadeusz Lelito. Ludzie, którzy chcą spożytkować swe doświadczenie i energię by przyczynić się do rozwoju swej gminy:

Tadeusz LELITO, kandydat do Rady Gminy Nawojowa 

Bezpartyjny, właściciel firmy inżynierskiej zajmującej się budową sieci wodno- kanalizacyjnej, współpracuje z wieloma okolicznymi gminami. Od kilku lat jest członkiem zarządu stowarzyszenia,,Tradycja i Przyszłość" we Frycowej, współorganizator Frycowskiej Familiady. Wspiera finansowo i organizacyjnie lokalny sport, inicjatywy patriotyczne, charytatywne oraz artystyczne.

Mieszkanko i Mieszkańcu Frycowej. Zdecydowałem się na start w wyborach, bo chcę, żeby w Naszej Matej Ojczyźnie żyło się lepiej i wygodniej. Chcę dopilnować by zostało dokończone kilka inwestycji oraz zacząć od następnych praktycznych działań, które ułatwią nam wszystkim życie. 

W obecnej kadencji Frycowa rozkwitła, na chwilę obecną jest wykonywanych wiele inwestycji:

 • Budowa chodnika z kanalizacją deszczową oraz nową nawierzchnią asfaltową i nowoczesnym oświetleniem na osiedlu Frycowa. 
 • Wykonano oświetlenia drogi powiatowej ul. Graniczna (taczącą Frycową i Złotne) oraz drogri Frycowa Zawodzie. 
 • Wykonano sieci światłowodowe na terenie Frycowa (obecnie około 90% mieszkańców ma możliwość podpięcia się do światłowodu). 
 • Wykonano projekt drogi „Pod Pułanki". 
 • Obecnie trwają i są wykonywane takie inwestycje jak: 
 • Budowa sieci gazowej teren Frycowa i Homrzyska (jest to największa inwestycja gazowa na terenie gminy) 
 • Budowa drogi Zawodzie Dolinki Zagroda" 
 • Budowa sieci wod-kan (Frycowa Kamionki - Potok - Bącza Kunina) 
 • Projekt sieci wod-kan Frycowa Zawodzie 
 • Przejęcie drogi Ormantówka w poczet dróg gminnych 

W moich postulatach znajdują się także: 

 • Budowa kanalizacji i wodociągu Frycowa Zawodzie, 
 • Rewitalizacja parku (lasku) pod szkołą we Frycowej na miejsce relaksu dla rodzin. *Stworzenie dziennego domu seniora we Frycowej. 
 • Wykonanie drogi pod Pułankami. 
 • Przejęcie drogi na rzecz gminy Pod Pułankami II. 
 • Jawność i przejrzystość zamówień dokonywanych przez gminę (nawet tych poniżej 14 tys. euro). 

Będę działał dla dobra publicznego - całe uposażenie przeznaczę na cele społeczne i charytatywne, związane z sołectwem Frycowa. Prosze o Państwa głos. Tadeusz Lelito 

Robert KOWALIK, kandydat do Rady Gminy Nawojowa

Drodzy Mieszkańcy Bączej Kuniny oraz Potoku, estem bezpartyjnym kandydatem do tegorocznych wyborów samorządowych. Mam 28 lat. Od początku swojego życia jestem związany z Bączą Kuniną. gdzie się urodziłem i wychowałem oraz mieszkam z żoną i rodziną.

Od 2016 r. działacz społeczny w OSP Nawojowa. Od 2022 r. pełnię funkcję Zastępcy Naczelnika Zarządu OSP. Na swoim koncie mam już ponad 200 wyjazdów do zdarzeń na terenie naszej gminy i nie tylko. Od lat należę do chóru kościelnego naszej parafii w Nawojowej. W latach 2014-2022 dumnie prezentowałem tradycje regionalne Lachów Sądeckich w Zespole Regionalnym "Nawojowiacy".

Jako młody kandydat dostrzegam dużo możliwości rozwoju naszej małej społeczności, dlatego też chciałabym zaproponować nowe zmiany w rozwoju lokalnym. Moimi priorytetami są:

 • rozbudowa infrastruktury sportowo-rekreacyjnej, budowa placu zabaw i siłowni zewnętrznej w Bączej Kuninie,
 • poprawa stanu dróg gminnych, remont i powiększenie nawierzchni drogi w kierunku Bączej Kuniny oraz budowa chodnika jednostronnego wzdłuż drogi,
 • modernizacja oświetlenia ulicznego,
 • ​zwiększenie atrakcyjności komunikacji autobusowej dla mieszkańców,
 • budowa ogólnodostępnej i niekomercyjnej infrastruktury turystyczno-rekreacyjnej w Bączej Kuninie,
 • reagowanie na bieżące problemy i potrzeby mieszkańców,
 • skuteczne pozyskiwanie środków na ważne inwestycje odpowiadające potrzebom mieszkańców, których realizacja poprawi życie w naszej gminie.

BOGU NA CHWAŁE LUDZIOM NA POŻYTEK. Prosze o Państwa głos. Robert Kowalik

Józef KLIMEK, kandydat do Rady Gminy Nawojowa

Bezpartyjny, rolnik - posiada własne gospodarstwo rolne, całe życie zawodowe związał z budownictwem, kieruje budowami od 40 lat.

Szanowni Państwo! Od ponad 35 lat mieszkam w Nawojowej. Kocham to miejsce i cieszę się, że mogę działać na rzecz jej dobra. Ubiegając się o mandat obiecuję pracować dla dobra gminy i naszych mieszkańców. Od dawna jestem wierny mojej życiowej dewizie - profesjonalizm, pracowitość, kompetencja. Ublegam się po raz pierwszy o mandat radnego z Komitetu Wyborczego Wyborców Tadeusza Lellito.

Startuję w wyborach, bo pragnę aby Nasza Mała Ojczyzna ciągle się rozwijała,aby mieszkańcom żyło się lepiej. Dlatego będę dążył aby pojawiły się miejsca do aktywnego wypoczynku. Sprzyja temu m.in. rzeka Kamienica i górskie potoki, której obrzeża wspólnymi siłami możemy przystosować do rekreacji i wypoczynku.

Będę wspierał rolników ciężko pracujących na trudnych górskich terenach.

Wyznaję wartości tradycyjne - Bóg, Rodzina, Ojczyzna. Tymi wartościami kierowałem się przez moje dotychczasowe życie. Razem możemy skutecznie rozwijać naszą gminę. Zroblę wszystko by zrealizować zgłaszane przez Państwa problemy potrzeby. Liczę na Państwa głos -razem możemy sprawić by wszystkim nam żyło się lepiej.

Mieszkaniec Nawojowej od 35 lat. Proszę o Państwa głos. Jozef Klimek

Jarosław KLIMCZAK, kandydat do Rady Gminy Nawojowa

Urodziłem się i dzieciństwo spędziłem w Gminie Nawojowa, a następnie po założeniu własnej rodziny przed 7 -oma laty powróciłem do Gminy Nawojowa mieszkam na ul Leśnej. Jestem szczęśliwym mężem i ojcem dwójki dzieci. Jestem pasjonatom przyrody, którą zaraził mnie mój dziadek wieloletni Sołtys wsi Homrzyska gdzie spędziłem lata dzieciństwa. W wolnym czasie staram się angażować w pomoc w organizacji różnych imprez np. Dzień Dziecka, czy też uroczystości patriotyczne itp. Zawsze chętnie odpowiadam na prośby czy zapytania - nie boję się rozmawiać wręcz przeciwnie jestem otwarty i z uwaga wysłuchuję opinii, podpowiedzi czy także uwag, ponieważ wsłuchując się w potrzeby klientów jestem w stanie spełnić ich oczekiwania. 

Studia magisterskie ukończyłem w WSB-NLU w Nowym Sączu na kierunku Zarządzanie w Administracji Publicznej, już podejmując ten kierunek czułem potrzebę wykorzystania tego w sposób należyty i właśnie nadszedł ten czas... 

Pracuję w rodzinnej firmie w której czuję się świetnie i spełniam się zawodowo - jako pełnomocnik w firmie kieruję procesem sprzedaży i inwestycji, w tym zamówieniami publicznymi, co poniekąd skłoniło mnie do kandydowania do Rady Gminy. Przez kilka lat styczności z inwestycjami publicznymi, zauważyłem niekiedy, iż inwestycje nie są przemyślane, także błędnie prowadzone. Właśnie poprzez pryzmat tych doświadczeń kandyduje do Rady Gminy aby współtworzyć z jednej strony przestrzeń publiczną niezbędną do rozwoju całej Gminy. az drugiej strony spełniać oczekiwania każdego mieszkańca. 

Kandyduje do Rady Gminy ponieważ czuję, potrzebę zmiany w naszej Gminie, odświeżenia i wprowadzenia głosu młodych mieszkańców którzy patrzą na Gminę przyszłościowo "nowocześnie z uwzględnieniem wszelkich potrzeb niezbędnych do bezpiecznego i komfortowego standardu życia wszystkich mieszkańców, w tym profesjonalnej i kompetentnej obsługi przez poszczególne jednostki Gminy. 

Jednocześnie chciałbym mieć wpływ na proces wzrostu cen takich jak np. podatek, czy opłaty za odbiór odpadów, który jest na obecną chwilę jednym z najdroższych w regionie, ważnym dla mnie celem są też inwestycje w infrastrukturę rekreacyjno-sportową, oraz szereg innych ważnych spraw, zgłaszanych przez mieszkańców. 

Szanowni Państwo, w wyborach samorządowych 7 kwietnia do Rady Gminy Nawojowa w okręgu wyborczym nr 6 (ulice: Górki Zawadzkie, Klonowa, Leśna, Słoneczna, Zielona, Starosądecka warto postawić na MŁODOŚĆ, KOMPETENCJE, ZAANGAZOWANIE, SZACUNEK DO LUDZI. Proszę o Państwa głos. Jarosław Klimczak.

Janusz KOŚCIÓŁEK, kandydat do Rady Gminy Nawojowa

Kandydat bezpartyjny, wiek 49 lat, prywatnie mąż i ojciec dwójki dorosłych dzieci. Pracuje jako kierowca. Jest członkiem Ochotniczej Straży Pożarnej, w której pełni funkcję członka komisji rewizyjnej.

Mieszkańcy Popardowej,

Jako rodowity mieszkaniec naszej gminy zgłaszam swoją kandydaturę jako kandydat bezpartyjny. Kieruję do Was moją prośbę do poparcia mojej kandydatury do Rady Gminy. Jestem przekonany, że moje zaangażowanie do współpracy pozwoli mi godnie reprezentować wasze interesy. Jako wasz reprezentant w Gminie Nawojowa chciałbym na początku podjąć tematy takie jak:

 • modyfikacja barier drogowych,
 • naprawa dróg w naszej miejscowości,
 • budowa sieci wod-kan

Proszę o wasze zaufanie w nadchodzących wyborach. Z poważaniem Janusz Kościółek

Proszę o Państwa głos. Janusz Kościołek

Dorota MICHALIK, kandydatka do Rady Gminy Nawojowa 

Szanowni Mieszkańcy Żeleźnikowej Wielkiej, 
Z ogromną pokorą i zobowiązaniem pragnę przedstawić Wam swoją kandydaturę do rady gminy Nawojowa. Jako długoletnia mieszkanka naszej pięknej miejscowości, dostrzegam potrzebę aktywnego zaangażowania się w rozwój naszego regionu oraz poprawę jakości życia naszej społeczności. Moje doświadczenie w pracy społecznej oraz determinacja do działania skłaniają mnie do kandydowania.

Jestem przekonana, że moje umiejętności zarządzania, współpracy z innymi oraz zdolność słuchania | rozumienia potrzeb naszych mieszkańców pozwolą mi efektywnie reprezentować naszą gminę.  
Jako członek rady gminy Nawojowa, zobowiązuję się do wnioskowania do Rady Gminy o: *modernizację kuchni w Szkole im. Marii Konopnickiej w Żeleźnikowej Wielkiej. *modernizację dróg na terenie Zeleźnikowej Wielkiej. 

 • budowę sieci wodno kanalizacyjnej. 
 • przejęcie dróg we władaniu w poczet dróg gminnych. 

Proszę o Wasze zaufanie i wsparcie. Razem możemy uczynić naszą miejscowość jeszcze lepszym miejscem do życia dia nas wszystkich. Jestem kandydatką bezpartyjną, mam 40 lat, prywatnie - pracująca żona i matka trójki dzieci. Z poważaniem, Dorota Michalik 

Proszę o Państwa głos. Dorota Michalik.

Artur BOGDAŃSKI, kandydat do Rady Gminy Nawojowa

Drodzy Mieszkańcy Nawojowej. Jestem bezpartyjnym kandydatem do tegorocznych wyborów samorządowych. Od urodzenia mieszkam w Nawojowej i jestem z tego bardzo dumny. Przez wiele lat byłem zawodnikiem i wspierałem klub piłkarski "Nawoj Nawojowa". Po dzień dzisiejszy jestem członkiem Komisji Rewizyjnej klubu. Sport, rozwój dzieci i młodzieży naszej gminy to moje priorytetowe działanie.

Organizowanie darmowej nauki pływania jazdy na nartach, gry w piłkę, głównie promowanie sportu dzięki pozyskiwaniu środków unijnych, które w innych gminach od lat jest stosowane.

Jako Wasz reprezentant w Gminie Nawojowa, zamierzam:

 • zadbać o czyste powietrze, rozpowszechniać, edukować, wprowadzać działania związane z ochroną środowiska,
 • propagować sport oraz zadbać o bezpłatny dostęp dla każdego do infrastruktury sportowej, (budowa siłowni pod chmurką", place zabaw, ścieżki zdrowia ),
 • poprawiać bezpieczeństwo poprzez budowę ciągów komunikacyjnych, modernizację i rozbudowę systemów oświetlenia publicznego,
 • podejmować współpracę głównie z mieszkańcami oraz lokalnymi organizacjami.

Dlatego stawiam na dialog, rozmowę, poszanowanie tradycji oraz dołożę wszelkich starań o dbanie o bieżące sprawy oraz dobro mieszkańców gminy Nawojowej. Najwyższy czas na zmiany, nepotyzm i nierówne traktowanie poszczególnych sołectw powinno się skończyć.

Proszę o Państwa głos. Artur Bogdański.


Arkadiusz PIĘTKA Kandydat do Rady Gminy Nawojowa 

Arkadiusz Piętka to kandydat bezpartyjny, wiek 30 lat, prywatnie mąż. Pracuje jako spawacz.

Mieszkańcy Homrzysk Jako rodowity mieszkaniec naszej gminy, zgłaszam swoją kandydaturę jako kandydat bezpartyjny. Kieruję do was prośbę o poparcie mojej kandydatury do Rady Gminy. Jestem przekonany, że moje zaangażowanie do współpracy pozwoli mi godnie reprezentować wasze interesy.  Jako wasz reprezentant w Gminie Nawojowa chciałbym podjąć tematy takie jak: 

 • Kontynuacja budowy sieci wod-kan 
 • Kontynuacja budowy sieci gazociągowej 
 • Wymiana oświetlenia ulicznego 

Proszę o wasze zaufanie w nadchodzących wyborach. 
Proszę o Państwa głos. Arkadiusz Piętka 

Krzysztof BOREK Kandydat do Rady Gminy Nawojowa

Materiał sfinansowany ze środków KWW Tadeusza Lelito

Artykuł sponsorowanyDziękujemy za przesłanie błędu