Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 22 czerwca. Imieniny: Pauliny, Sabiny, Tomasza
08/03/2024 - 10:50

Nowa twarz samorządu. Adwokat Klaudia Piętka idzie po mandat do Rady Powiatu Nowosądeckiego

Adwokat Klaudia Piętka to objawienie nadchodzących wyborów samorządowych. Jako jedyna kobieta jest liderką listy w wyborach do Rady Powiatu Nowosądeckiego w Okręgu 5 obejmującym Gminy Łabowa, Nawojowa i Kamionka Wielka. Kim jest pochodząca z Czaczowa młoda mecenas?

Mecenas Klaudia Piętka jest absolwentką II Liceum Ogólnokształcącego w Nowym Sączu. Ukończyła studia prawnicze i dziennikarskie w Uniwersytecie Rzeszowskim, gdzie została nagrodzona Dyplomem Uznania Rektora. Jest właścicielką Kancelarii Prawnej PIĘTKA LEGAL, zajmującej się szczególnie prawem cywilnym i obsługą podmiotów gospodarczych. W swojej pracy angażuje się w pomoc osobom, które nie są w stanie samodzielnie walczyć o sprawiedliwość. Nie boi się przyjmować trudnych spraw, nawet jeśli wymagają one wyjścia poza ramy polskiego porządku prawnego i poszukiwania rozwiązań w przepisach unijnych czy zagranicznych. Nietuzinkowa, przebojowa, na sercu leży jej dobro młodych rodzin i lokalnych przedsiębiorców.

Zdaję sobie sprawę, że inflacja i wzrost cen wielu osobom skomplikował sytuację materialną. Dlatego w Kancelarii PIĘTKA LEGAL wprowadziłam inicjatywę bloku darmowych porad prawnych, w trakcie których pomagamy wszystkim zainteresowanym, nie ingerując w ich status majątkowy - przyznaje Adwokat Piętka - Moim zamierzeniem było, aby Kancelaria PIĘTKA LEGAL była bliżej ludzi, bo wierzę, że zawód adwokata jest misją.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom lokalnej społeczności, mecenas Piętka zdecydowała się startować w wyborach samorządowych do Rady Powiatu Nowosądeckiego, otwierając tym samym w swoim okręgu listę Koalicji Obywatelskiej. W programie wyborczym zwraca uwagę na problemy bezrobotnych, przedsiębiorców i młodych rodzin.

W powiecie nowosądeckim stopa bezrobocia na koniec ubiegłego roku wyniosła 8,6 proc.. To znacznie więcej niż średnia krajowa, która wynosiła 5,1 proc. Nie potrafimy także zatrzymać młodych w Regionie i zaoferować im pracy na godnych warunkach, aby nie musieli wyjeżdżać do dużych miast. Powiat powinien znieść niepotrzebne ograniczenia w konkursach na otrzymanie dotacji dla prowadzenia działalności gospodarczej. Musimy zaoferować mieszkańcom większe wsparcie finansowe i przejrzyste zasady otrzymywania dotacji. Często bywa, że dostęp do programów dotacyjnych ograniczony jest przez kryterium wieku, płci lub okresu zarejestrowania w mieście. Prowadzi to do absurdu, pomimo najszczerszych chęci nie można liczyć na pomocą finansową, która zwłaszcza na początku jest często nieoceniona. Taka sytuacja nie powinna mieć miejsca, a liczyć powinny się kompetencje i chęci do prowadzenia własnej firmy - zauważa Adwokat Klaudia Piętka - Zatrważającym jest również brak odpowiedniego doradztwa na początku prowadzenia własnej działalności, a takie jest niezbędne, jeżeli uwzględniać skomplikowane podatki czy ubezpieczenia społeczne.

Celem Adwokat Piętki jest również poprawa infrastruktury drogowej nie tylko pod kątem remontu dróg powiatowych, lecz budowy przejść dla pieszych w newralgicznych miejscach, chodników, modernizacja oświetlenia ulicznego. Ponadto, jak podkreśla kandydatka, Gminy, z których startuje, charakteryzują się wysokim przyrostem naturalnym. To powód do dumy. Jednak wymaga to także, aby samorządy wszystkich szczebli podjęły współpracę w celu zapewnienia większej ilości żłobków i dostępności do przedszkoli, co pozwoli rodzicom na wykonywanie swojej pracy.

-Chciałabym, aby Powiat i radni w sposób bardziej aktywny uczestniczyli w życiu mieszkańców każdej wsi. Uważam, że obowiązki radnego nie kończą się po wyjściu z budynku Starostwa i na tym opieram swój program.

Artykuł sponsorowanyDziękujemy za przesłanie błędu