Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 23 maja. Imieniny: Leoncjusza, Michała, Renaty
17/04/2024 - 16:35

Dariusz Chorużyk kontra Tomasz Michałowski w bitwie o Piwniczną-Zdrój. Wyborcza debata "Sądeczanina"!

W środę 17 kwietnia, o godzinie 17, w redakcyjnym studio "Sądeczanina", przed drugą turą wyborów burmistrza Piwnicznej-Zdroju, spotkają się Dariusz Chorużyk, obecny burmistrz, ze swoim kontrkandydatem - Tomaszem Michałowskim. Zapraszamy do śledzenia relacji live na naszej stronie.

Mieszkańcy gminy Piwniczna-Zdrój z uwagę wyczekiwali na wyniki wyborów samorządowych. Kto będzie rządził przez kolejne 5 lat? O ile radni zostali wybrani, okazało się, że obsadzenie fotela burmistrza rozstrzygnie się dopiero w drugiej turze.

W Piwnicznej-Zdroju do wyborów burmistrza startowało aż sześciu kandydatów - Piotr Baran, Dariusz Chorużyk, Mariusz Lis, Tomasz Michałowski, Piotr Ściegienny i Sławomir Wójtowicz. Najwięcej głosów otrzymał Dariusz Chorużyk, ale nie przekroczył progu 50 procent, by wszystko rozstrzygnęło się w pierwszej turze.

Dariusz Chorużyk - 38,77 proc.
Tomasz Michałowski - 21,23 proc. 
Mariusz Lis - 19,6 proc.
Sławomir Wójtowicz - 9,14 proc.
Piotr Barana - 6,17 proc. 
Paweł Ściegienny - 5,09 proc.

To oznacza, że 21 kwietnia czeka nas w Piwnicznej druga tura wyborów. Wyborcza dogrywka odbędzie się między Dariuszem Chorużykiem i Tomaszem Michałowskim. Nie wiecie jeszcze na kogo głosować? Obejrzyjcie naszą debatę. Już w środę 17 kwietnia o godzinie 17.

Zasady są proste, a czas ograniczony, by każdy z naszych widzów jak najszybciej dowiedział się jak najwięcej. Dlatego mamy 12 pytań, które zostaną wylosowane dla uczestników debaty, a oni będą na nie odpowiadali w czterech rundach. Czas odpowiedzi na pytanie to maksymalnie 2 minuty. Po każdej rundzie pytań będą mieli po 2 minuty na ripostę, dotyczącą dowolnie wybranej wypowiedzi. Na koniec po minucie dla każdego z kandydatów na urząd burmistrza Piwnicznej-Zdroju na dowolną wypowiedź.

Za chwilę wstawimy profesjonalną wersję nagrania debaty z doskonałej jakości dźwiękiem. (tk) Fot. Sądeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu