Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 22 kwietnia. Imieniny: Łukasza, Kai, Nastazji
27/02/2024 - 14:45

Wszystkie niewiadome rozwiane. Znamy liderów PiS-u do rady powiatu nowosądeckiego [WIDEO]

Jak będzie wyglądał skład rady powiatu nowosądeckiego po wyborach samorządowych? Dowiemy się już za nieco ponad miesiąc. Liderów swoich list zaprezentowało właśnie Prawo i Sprawiedliwość. Znanych nazwisk nie brakuje.

Wybory samorządowe 2024 - powiat nowosądecki

Prawo i Sprawiedliwość zaprezentowało już swoich kandydatów do sejmiku w naszym okręgu. Wiemy również, że Iwona Mularczyk będzie ubiegała się z ramienia partii o prezydenturę w mieście. We wtorek poznaliśmy natomiast jedynki listy do rady powiatu nowosądeckiego.

Konferencję prasową rozpoczął poseł i były wiceminister spraw zagranicznych - Arkadiusz Mularczyk. - Ruszyliśmy z kampanią wyborczą. Dzisiaj zaprezentujemy jedynki do rady miasta i powiatu. Bardzo ważne jest aby była ścisła współpraca prezydenta, rady miasta z przyszłym starostą i radnymi powiatowymi. Uważamy, że Sądecczyzna jest jednym organizmem. Współpraca powinna służyć mieszkańcom. Dlatego będzie w tej kampanii działać wspólnie - mówił Mularczyk.

- Chcemy żeby nasza formacja wprowadziła jak najwięcej radnych do rady miasta i rady powiatu. Chcemy również powalczyć o prezydenturę i funkcję starosty - dodawał. Podkreślił również, że dotychczas współpraca między obecnym prezydentem z poszczególnymi gminami i powiatem nie układała się dobrze.

Kandydaci Prawa i Sprawiedliwości do rady powiatu nowosądeckiego

Kto będzie otwierał listy PiS do rady powiatu nowosądeckiego?

  • Okręg nr 1 - Tadeusz Zaremba
  • Okręg nr 2 - Maria Szarota
  • Okręg nr 3 - Marek Pławiak 
  • Okręg nr 4 - Antoni Koszyk
  • Okręg nr 5 - Michał Nowak
  • Okręg nr 6 - Przemysław Gajowski
  • Okręg nr 7 - Zdzisław Kożuch

- To liderzy, za którymi są również inni kandydaci. Zaprezentujemy ich w niedzielę podczas konwencji w Wyższej Szkole Biznesu. Pojawi się tam również nasz program zarówno dla miasta, jak i powiatu. Będzie jednoczył, bo tylko wspólnie możemy się rozwijać - dodawał Arkadiusz Mularczyk.

Chwilę wcześniej zaprezentowani zostali również kandydaci do sądeckiej rady miasta. Przypomnijmy, że swój komitet "Silna Sądecczyzna" zarejestrował też obecny starostwa Marek Kwiatkowski. Relacja z konferencji znajduje się w materiale filmowym. ([email protected], fot.: Mateusz Pogwizd, wideo: GN)Dziękujemy za przesłanie błędu