Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 25 kwietnia. Imieniny: Jarosława, Marka, Wiki
19/02/2024 - 19:35

W Sączu wykreślili marszałka Kozłowskiego! PiS zaprezentowało kandydatów na radnych [WIDEO]

Prawo i Sprawiedliwość ogłosiło podczas poniedziałkowej konferencji prasowej swoich kandydatów na radnych sejmiku województwa małopolskiego. Liderem listy został Wojciech Biedroń. Zabrakło na niej natomiast miejsca dla obecnego marszałka - Witolda Kozłowskiego.

Prawo i Sprawiedliwość zaprezentowało kandydatów do małopolskiego sejmiku

Niecałe dwa miesiące pozostały do wyborów samorządowych. Do urn udamy się 7 kwietnia. Oprócz władz gmin i powiatu, głosować będziemy również na naszych przedstawicieli do sejmiku województwa małopolskiego. Swoich kandydatów zaprezentowało właśnie Prawo i Sprawiedliwość.

Kto znalazł się na liście?

  • Grzegorz Biedroń - wieloletni radny sejmiku, prezes Małopolskiej Organizacji Turystycznej
  • Jadwiga Wójtowicz - dyrektor gorlickiego sanepidu, radna sejmiku wojewódzkiego
  • Jan Duda - były poseł, wieloletni radny powiatu nowosądeckiego i jej pierwszy przewodniczący
  • Tomasz Płatek - radny powiatu gorlickiego, lekarz
  • Rafał Mazur - chirurg, kierownik bloku operacyjnego szpitala w Nowym Sączu
  • Danuta Lelito - pielęgniarka, pracuje w uzdrowisku Krynica-Żegiestów, była radna powiatu nowosądeckiego
  • Wojciech Podmański - sołtys Podrzecza, strażak, opiekun młodzieżowej drużyny pożarniczej, wiceprezes Grodu Podegrodzie
  • Justyna Łabuz - sekretarz gminy Niedżwiedź

Dodajmy, że Nowy Sącz, wraz z powiatami nowosądeckim, limanowskim i gorlickim tworzy okręg numer 6. Do wzięcia jest w nim łącznie sześć mandatów. W poprzednich wyborach PiS zdobyło ponad 43 procent głosów w skali całego województwa u wygrało wybory.

Na liście zabrakło marszałka Witolda Kozłowskiego

- Wszyscy nasi kandydaci są osobami niezwykle doświadczonymi w pracy społecznej, samorządowej. Od lat wspierają region i społeczności lokalne. Pracują z ludźmi i są dla ludzi - mówił poseł Arkadiusz Mularczyk, który prezentował wszystkie osoby.

Głos zabrali również sami kandydaci. Każdy z nich opowiedział o swoim doświadczeniu samorządowym. Przekazali również czym chcieliby się zająć w przyszłej kadencji, jeśli zdobyliby mandat. 

- Liczymy, że w województwie małopolskim po wyborach będzie dalej rządziło Prawo i Sprawiedliwość. Inwestycje, które są potrzebne samorządom, a nie mogą one już tak bardzo liczyć na wsparcie finansowe obecnego rządu, będą dzięki temu dalej realizowane, chociażby przy wsparciu środków unijnych pochodzących z Krakowa. Nasz lista jest zróżnicowana, każdy może wybrać osobę, która go najbardziej przekona. Apeluję do wszystkich. Idźmy do wyborów i głosujmy na kandydatów Prawa i Sprawiedliwości - dodawała poseł Barbara Bartuś. 

Na liście zabrakło obecnego marszałka Witolda Kozłowskiego. Czy to oznacza, że wystartuje w innym okręgu? Poseł Mularczyk przekazał, że ma się pojawić na liście podhalańskiej. Jednocześnie dowiedzieliśmy się, że w przeciągu tygodnia powinno być znane nazwisko kandydata partii na prezydenta Nowego Sącza. Relacja z konferencji prasowej znajduje się w materiale filmowym. ([email protected], fot.: Mateusz Pogwizd, wideo: GN)Dziękujemy za przesłanie błędu