Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 22 kwietnia. Imieniny: Łukasza, Kai, Nastazji
27/02/2024 - 13:55

Chcą powalczyć o radę miasta w Nowym Sączu. To na nich postawiło Prawo i Sprawiedliwość [WIDEO]

Prawo i Sprawiedliwość powoli odkrywa karty przed wyborami samorządowymi. Znamy już kandydatkę na prezydenta, a we wtorek dowiedzieliśmy również, kto będzie otwierał listy partii do rady miasta. Jedynki zaprezentowane zostały podczas konferencji prasowej

Wybory samorządowe w Nowym Sączu

Każdy dzień przynosi nowe wiadomości o osobach, które będą się ubiegać o nasze głosy w wyborach samorządowych. W poniedziałek swoją kandydatkę na prezydenta Nowego Sącza zaprezentowało Prawo i Sprawiedliwość. Została nią Iwona Mularczyk, która zmierzy się z Ludomirem Handzlem, Ryszardem Nowakiem i Ryszardem Wilkiem.

PiS jest również pierwszym komitetem, który ujawnił liderów swoich list do rady miasta. Ich prezentację mieliśmy podczas wtorkowej konferencji prasowej pod sądeckim zamkiem. Pojawił się m.in. poseł i były wiceminister spraw zagranicznych - Arkadiusz Mularczyk.

- Ruszyliśmy z kampanią wyborczą. Dzisiaj zaprezentujemy jedynki do rady miasta i powiatu. Bardzo ważna jest ścisła współpraca prezydenta, rady miasta z przyszłym starostą i radnymi powiatowymi. Uważamy, że Sądecczyzna jest jednym organizmem. Współpraca powinna służyć mieszkańcom. Dlatego właśnie będziemy w tej kampanii działać wspólnie - mówił Mularczyk.

- Chcemy żeby nasza formacja wprowadziła jak najwięcej radnych do rady miasta i rady powiatu. Chcemy również powalczyć o prezydenturę i funkcję starosty - dodawał. Podkreślił także, że dotychczas współpraca między obecnym prezydentem, a poszczególnymi gminami i powiatem nie układała się dobrze.

Kandydaci Prawa i Sprawiedliwości do rady miasta Nowego Sącza

Liderów list Prawa i Sprawiedliwości do rady miasta Nowego Sącza zaprezentował poseł Patryk Wicher. Kto nimi został?

  • Okręg nr 1 - Iwona Mularczyk
  • Okręg nr 2 - Ilona Orzeł
  • Okręg nr 3 - Kamil Olesiak
  • Okręg nr 4 - Michał Kądziołka

Wśród jedynek mamy zatem doświadczonych radnych. Kądziołka to obecny przewodniczący klubu PiS, a Iwona Mularczyk była przewodnicząca rady miasta. Olesiak natomiast radnym nigdy do tej pory nie był. Dodajmy, że jego nazwisko widnieje w zarządzie stowarzyszenia na rzecz integracji środowisk akademickich "Orion", którego prezesem jest Wicher. - Szwagrowy Wichra, widać robią się już klany rodzinne w interesie - napisała w komentarzu Elżbieta Ruchała, radna sejmiku województwa małopolskiego.

Chwilę później zaprezentowani zostali również liderzy listy do rady powiatu. Dowiedzieliśmy się też, że prezentacja pozostałych kandydatów oraz programu partii na wybory w Nowym Sączu odbędzie się podczas konwencji. Została zaplanowana na najbliższą niedzielę. Relacja z konferencji znajduje się w materiale filmowym. ([email protected], fot.: Mateusz Pogwizd, wideo: GN)Dziękujemy za przesłanie błędu