Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 25 kwietnia. Imieniny: Jarosława, Marka, Wiki
15/10/2023 - 08:05

Wybory ruszyły. Punktualnie o siódmej na sądeckim osiedlu Zawada ustawiła się kolejka do głosowania [ZDJĘCIA]

Wybory parlamentarne 2023 już trwają. Na kwadrans przed godziną siódmą w mieszczącej się w szkole muzycznej na Osiedlu Zawada Obwodowej Komisji Wyborczej nr 34 już wszystko było gotowe do głosowania. Komisja w komplecie czekała na pierwszych mieszkańców, którzy z samego rana zechcą wrzucić karty do urny.

Wszystko gotowe. Czekamy na tych, którzy będą głosować z samego rana  – mówiła czekająca w drzwiach Anna Hajduk z komisji wyborczej.

Na kwadrans przed siódmą na karty do głosowania przybijane były ostatnie pieczęcie.

Czytaj też W tych zawodach szykują się zwolnienia? Ruszyła rewolucja na rynku pracy  

- W obwodowej komisji numer 43 w spisie widnieje 2013 osób.  Oprócz tego pięć osób zagłosuje korespondencyjnie, jedna przez pełnomocnika – mówiła przewodnicząca komisji Karina Piwowarska.

Punktualnie o siódmej zjawiła się pierwsza  grupka głosujących.

Czytaj też Zdarzyło się to pierwszy raz na świecie. Nie uwierzycie co zobaczyli na dnie morza. Zdumiewające! 

Zaraz po siódmej pierwsi chętni  głosowali też w obwodowej komisji nr 33, mieszczącej się w szkole podstawowej numer 16.

Jako jedna z pierwszych  karty do urny wrzuciła Jolanta Rembiasz.  – Zaraz idę do pracy i dlatego przyszłam zagłosować z samego rana. Nie wyobrażam sobie, żebym dziś nie znalazła na to czasu. To nasz obywatelski obowiązek. Ci, którzy nie głosują, nie powinni potem narzekać, bo nie robią nic, żeby przyczynić się do ewentualnej zmiany – dodaje.

Czytaj też Zarabia krocie i wygląda teraz jak milion dolarów. Nasza Joanna Kulig z Muszynki na światowym topie [ZDJĘCIA] 

Powody  głosowania bladym świtem były różne. – Jestem kierowcą i zaraz jadę do Niemiec – mówi jeden z mieszkańców Osiedla Zawada. – Wybieramy się na grzyby, dodaje starsze małżeństwo. Ale najpierw obowiązek wobec kraju, potem przyjemności – przyznają zgodnie.

W obwodzie numer 33 uprawnionych do głosowania jest 1670 osób – mówi przewodnicząca komisji, Zofia Malczak.

Czytaj też Najpiękniejsza sądecka bizneswoman. Jej uroda może przyprawić o zawrót głowy! [ZDJĘCIA] [WIDEO] 

W wyborach parlamentarnych Polacy wybiorą 460 posłów na Sejm oraz 100 senatorów. Ruszyło także ogólnokrajowe referendum.

Czytaj też Jedni się rozwodzą, oni są razem pół wieku. Jakie są tajemnice ich małżeńskiego szczęścia [ZDJĘCIA]

Czytaj też Odrzutowiec, jacht, bajeczna rezydencja… tak rozpieszcza młodą żonę miliarder, który prowadzi biznes w Krynicy [ZDJĘCIA]  zaktualizowa

Jaka będzie frekwencja? Jak dotąd nie udało się pobić rekordu z 1989 roku, kiedy  w wyborach zagłosowało 62,7 proc. Średnia frekwencja przed czterema laty wynosiła 62 procent. W małych miejscowościach, tych do 20 tysięcy mieszkańców, wynosiła od 54 do 59 proc.

Wynik Małopolski to 63,78 procent.  W Nowym Sączu odnotowano frekwencję na poziomie 63,78 procent, w powiecie nowosądeckim 63,98 proc. Rekord należał do gminy Grybów – 68, 3 procent.Frekwencja w powiecie  limanowskim wyniosła 62,04 proc. Na  podium znalazła się gmina Laskowa z wynikiem 69,44 proc. ([email protected])

Punktualnie o siódmej na sądeckim osiedlu Zawada ustawiła się kolejka do głosowania
Zaraz po siódmej chętnymi do głosowania zapełniły dwa lokalne wyborcze w obwodowej komisji nr 33 i nr 44 na osiedlu Zawada


Dziękujemy za przesłanie błędu