Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 25 kwietnia. Imieniny: Jarosława, Marka, Wiki
15/10/2023 - 23:15

Pierwsze komentarze wyborcze sądeckich działaczy Koalicji Obywatelskiej

Długo nie znikały uśmiechy z twarzy ludzi, którzy zgromadzili się w sztabie wyborczym Koalicji Obywatelskiej w Nowym Sączu. – Teraz czekamy na oficjalne wyniki wyborów parlamentarnych. Poprosiliśmy działaczy KO i PO o pierwsze komentarze, dotyczące sondażowych wyników głosowania Polaków w wyborach parlamentarnych.

Piotr Lachowicz, kandydat KO do Sejmu:

- Ciężko pracowaliśmy na ten wynik – powiedział „Sądeczaninowi” Piotr Lachowicz. - Nie ma takiego ugrupowania, które nie popełnia błędów. Kampania negatywna, która wszystkie błędy poprzedników, chyba jeszcze od 1945 roku próbowała przerzucić na przewodniczącego naszego ugrupowania i nas, była przesadna. Wydaje mi się, że działalność mediów publicznych, mediów narodowych, która cechowała się na pewno – musimy to powiedzieć - cenzurą i jednostronnym pokazywaniem wydarzeń w Polsce i polityki, negatywnie przełożyła się na poparcie dla Prawa i Sprawiedliwości.

Jak zaznaczył Piotr Lachowicz, teraz trzeba myśleć o przyszłości, o wspólnym rządzie, o robieniu dla Polski samych dobrych rzeczy.

- Jest to duży kredyt zaufania, jakim obdarzyli nas wyborcy – dodał. – Cieszę się z wyniku ogólnopolskiego. Nie wiemy, jaki będzie wynik u nas.

Krzysztof Głuc:

- Sondaż exit poll pokazał świetny wynik. 248 mandatów to jest naprawdę stabilna większość. Jestem przekonany, że ten wynik można przekuć na dobry rząd. Jestem zadowolony z tego, że to o czym mówiliśmy, że uda się, zrobiliśmy. Proszę zwrócić uwagę, że w tej kampanii wyborczej, partie opozycyjne tylko wspierały się. Nie atakowały się. Szukały tego co ich łączy i to jest dobra prognoza dla rządu, to dobra prognoza dla Polski.

Andrzej Czerwiński, były prezydent Nowego Sącza i były przewodniczący Platformy Obywatelskiej w Nowym Sączu:

- Bardzo cieszymy się. Chcę podziękować tym, którzy zagłosowali na program opozycji. I co ważne – nie tylko na Platformę Obywatelską, ale też na naszych partnerów – Hołownię, na Lewicę. Widać, że to, co nas połączyło zyskało aprobatę. Teraz jest duża odpowiedzialność przed nami wszystkimi, żebyśmy przekuli nas sukces polityczny na sukces społeczny. To jest najważniejsze zadanie przed nami i na pewno z niego dobrze się wywiążemy.

([email protected], fot. IM), © Materiał chroniony prawem autorskim.Dziękujemy za przesłanie błędu