Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 29 lutego. Imieniny: Antoni, Oswalda, Romana
15/10/2023 - 11:05

Nowy Sącz: W Obwodowej Komisji Wyborczej nr 40 wyborcy głosują falami

Niedziela wyborcza trwa. W Nowym Sączu głosowanie odbywa się w 53 lokalach wyborczych na terenie miasta. Obwodowa komisja wyborcza nr 40 mieści się w filii Szkoły Podstawowej nr 2 na osiedlu Wólki.

Głosowanie przebiega spokojnie, bez problemów – zapewnia Rafał Brongiel, przewodniczący komisji nr 40.

- Ludzie przychodzą turami – powiedział „Sądeczaninowi” – dodaje przewodniczący wspomnianej komisji. – Jest moment, że w lokalu wyborców nie ma, a za chwilę robi się tłumnie.

W obwodowej komisji numer 40 w spisie widnieje 1095 wyborców uprawnionych do głosowania. Wśród tych wyborców nie ma nikogo, kto będzie głosował korespondencyjnie czy przez pełnomocnika.

- Ludzie nie mają problemów z wypełnianiem kart – dodaje pan przewodniczący.

Głosowanie ma już za sobą Elżbieta Siwiak.

- Już zagłosowałam – powiedziała „Sądeczaninowi” po wyjściu z lokalu wyborczego pani Elżbieta. - Jeśli jako obywatelka mogę mieć wpływ na cokolwiek w naszym kraju to spełniłam swój obywatelski obowiązek. A teraz, zaraz idę na spacer. Piękna pogoda, trochę relaksu i wytchnienia się przyda.

Małżonkowie Jolanta i Mirosław przyszli do obwodowej komisji wyborczej nr 40, by zagłosować z wnukami.

- Jeśli tylko mamy możliwość to zawsze bierzemy udział w wyborach i głosujemy – mówi pani Jolanta. - Jest czas na wszystko. Na spełnienie swojego obywatelskiego obowiązku. Zdążymy dzisiaj jeszcze wypocząć na łonie natury z wnukami.

([email protected], fot. IM), © Materiał chroniony prawem autorskim

Nowy Sącz: W Obwodowej Komisji Wyborczej nr 40 wyborcy głosują falami
Niedziela wyborcza trwa. W Nowym Sączu głosowanie odbywa się w 53 lokalach wyborczych na terenie miasta. Obwodowa komisja nr 40 mieści się w filii Szkoły Podstawowej nr 2 na osiedlu Wólki.


Dziękujemy za przesłanie błędu