Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 25 kwietnia. Imieniny: Jarosława, Marka, Wiki
13/10/2023 - 16:40

Finał kampanii wyborczej PiS w Nowym Sączu. Politycy apelowali do wyborców [ZDJĘCIA]

To już ostatnie godziny kampanii wyborczej. 15 października czekają nas wybory parlamentarne. W piątek w Nowym Sączu obecna była europoseł Beata Szydło, która zachęcała do głosowania na Prawo i Sprawiedliwość. Apel o poparcie partii wystosowali rownież wicemarszałek Sejmu - Ryszard Terlecki oraz wiceminister spraw zagranicznych - Arkadiusz Mularczyk

Finał kampanii wyborczej Prawa i Sprawiedliwości

Kampania wyborcza dobiega końca. W piątek politycy cały czas jeżdżą jednak po kraju i przekonują do wybrania ich oferty programowej. Przypominamy, że wybory parlamentarne odbędą się w najbliższą niedzielę. Głosować będzie można od godziny 7 do 21.

Konferencja prasowa odbyła się również przed sądeckim ratuszem. Wzięli w niej udział parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości oraz kandydaci do Sejmu. Pojawiła się również była premier, a obecnie europoseł - Beata Szydło. Nie zabrakło też samorządowców. 

Lider sądeckiej listy PiS - Ryszard Terlecki mówił, że wyborach musi zwyciężyć Polska. - Dlatego bardzo stanowczo apeluję do państwa. Bądźcie odpowiedzialni i wierni naszej historii, tradycji i wierze. Za dni zagłosujcie na Prawo i Sprawiedliwość. Wtedy zwycięży Polska i spełnią się marzenia, które próbuje nam odebrać opozycja. Wybierzmy listę numer 4 - mówił wicemarszałek sejmu.

Beata Szydło o Platformie Obywatelskiej

Beata Szydło przypominała o czasach, w których rządziła Platforma Obywatelska. - Czy Polakom było do śmiechu, kiedy podnosili wiek emerytalny? Czy było do śmiechu, gdy nie było pracy, a ludzie musieli wyjeżdżać za granicę? Czy polskim emerytom było do śmiechu, gdy mieli do wyboru płacenie za rachunki albo kupowanie leków w aptece? Czy polskim górnikom było do śmiechu, gdy platforma podjęła decyzję o likwidacji kopalń? Czy mieszkańcom Nowego Sącza czy Limanowej było do śmiechu, gdy nie było pieniędzy na lokalne inwestycje? - wymieniała Szydło.

- Dzisiaj Tusk próbuje deklarować, że nie podniesie wieku emerytalnego, pozostawi wszystkie programy społeczne. Przypomnijcie sobie państwo, jak te fajne uśmiechnięte chłopaki z papierowymi sercami już to kiedyś mówili, a potem mimo wszystko podnieśli wiek emerytalny. Zwracam się dziś do tych, którzy nie podjęli jeszcze decyzji. Jeśli nie wiecie jak zagłosować, to wybierzcie Prawo i Sprawiedliwość. Zobaczcie, jak się wam dzisiaj żyje, jak nasze programy poprawiły wasz los - dodawała.

Wiceminister Spraw Zagranicznych, startujący z drugiej pozycji na liście PiS - Arkadiusz Mularczyk powiedział, że przez 8 lat rządów koalicji PO-PSL nasz region był dyskryminowany. Na potwierdzenie tych słów wspomniał chociażby o likwidacji Karpackiego Oddziału Straży Granicznej. 

- 8 lat naszych rządów to nieprawdopodobny rozwój naszego regionu. W każdej gminie przeprowadzone zostały milionowe inwestycje. Wszyscy samorządowcy mogą potwierdzić, że na tak dużą skalę nie było ich jeszcze nigdy w historii. Ważne, by kontynuować ten dobry czas - mówił Mularczyk.

Wiceminister zaapelował także do mieszkańców, by wzięli udział w referendum i głosowali cztery razy na “nie”. ([email protected], fot.: MP)

Finał kampanii wyborczej Prawa i Sprawiedliwości
To już ostatnie godziny kampanii wyborczej. W piątek w Nowym Sączu obecna była europoseł Beata Szydło. Apel o poparcie Prawa i Sprawiedliwości w wyborach wystosowali również wicemarszałek Sejmu - Ryszard Terlecki oraz wiceminister spraw zagranicznych - Arkadiusz Mularczyk


Dziękujemy za przesłanie błędu