Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 21 kwietnia. Imieniny: Jarosława, Konrada, Selmy
15/10/2023 - 23:15

Sztab KO w Nowym Sączu po sondażowych wynikach wyborów. Eksplozja radości i okrzyki [FILM]

Sądecki sztab Koalicji Obywatelskiej ulokował się w Nowym Sączu w restauracji „Bistro Da Sandro” przy ulicy Wałowej 7. Kiedy zostały podane szacunkowe wyniki badania exit poll i okazało się, że drugie miejsce w tym sondażu przypadło Koalicji Obywatelskiej, która uzyskała wynik 31,6 proc (przekłada się to na 163 mandaty), rozległ się w restauracji szał radości. Rozległy się okrzyki tryumfu.

Tak cieszyli się ci, którzy licznie zgromadzili się w sztabie przy ul. Wałowej. Samo ogłoszenie pierwszych sondażowych wyników wyborów parlamentarnych poprzedziło głośne odliczanie.

Wszyscy wpatrzeni byli w ekran telewizora. Emocje sięgnęły zenitu

- Jest, jest! – krzyczeli wszyscy. – Gratulacje. Zrobiliśmy to!

W sądeckim sztabie Platformy Obywatelskiej długo, długo panowała euforia. Na twarzach ludzi, którzy zgromadzili się przed godziną 21.00 w tym miejscu malowała się radość. Uśmiech z nich nie znikał.

- Wiem, że może nasze marzenia były jeszcze bardziej ambitniejsze, ale powiem wam. Jestem od wielu lat politykiem, sportowcem. Nigdy w życiu nie byłem tak szczęśliwy z tego drugiego miejsca – mówił Donald Tusk w telewizyjnej relacji. – Wygrała Polska!

Oklasków nie było końca. Ludzie ściskali się. Długo trwało zanim emocje opadły.

- Nie znamy jeszcze wyników lokalnych – mówił – mówi Piotr Lachowicz, kandydat KO do Sejmu – Chcemy wszystkim podziękować odwagi, tym, którzy startowali. W tym kraju, w tych warunkach była to odwaga. Byliśmy prawdziwą opozycją. Mam nadzieję, że będziemy tworzyć nowy rząd z koalicjantami.

Piotr Lachowicz dziękował tym, którzy byli zaangażowani w te wybory.

- Znamy wyniki sondażowe dla kraju i są to dobre wyniki – powiedział Krzysztof Głuc. – Z tego trzeba się cieszyć. Jakie będą wyniki dla Sącza, dla okręgu 14 dowiemy się jutro, może we wtorek rano, wierzę, że będą dobre. Najważniejszy cel został zrealizowany, bo po to tak naprawdę pracowaliśmy. Ta grupa, dwudziestu osób z całego okręgu, ale też mówię o grupie sądeckiej świetnie pracowała i sobie pomagała. Tutaj nie było fochów, obrażania się. Tu była normalna praca, uśmiech, dobre słowo i odpowiedzialność.

([email protected], fot. IM), © Materiał chroniony prawem autorskim.

Sztab Koalicja Obywatelska - Wybory 2023
Sztab Koalicja Obywatelska - Wybory 2023


Dziękujemy za przesłanie błędu