Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 17 kwietnia. Imieniny: Anicety, Klary, Rudolfina
13/10/2019 - 23:50

Wybory parlamentarne 2019: co mówi Koalicja Obywatelska o swych wynikach

27,4 proc. dla Koalicji Obywatelskiej. Takie są sondażowe wyniki, jakie zostały dzisiaj ogłoszone po godz. 21. Poprosiliśmy o komentarz kilka osób będących w sztabie Koalicji Obywatelskiej.

Leszek Zegzda: Proszę zwrócić uwagę, że większość społeczeństwa polskiego, a frekwencja była bardzo duża powiedziała temu rządowi, temu układowi nie. Nie chcemy takich rządów. 43 proc. jest dla Prawa i Sprawiedliwości, ale 50 proc. jest tych, którzy głosowali przeciw. Jeśli PiS będzie miał przez najbliższe cztery lata  samodzielną władzę, to będzie uwzględniał, że większość społeczeństwa w sposób krytyczny podchodzi do propozycji Prawa i Sprawiedliwości. To oznacza, że PiS wyhamuje trochę ze swoją narracją mocno krytykującą swoich oponentów.

Leszek Zegzda pozytywnie odbiera wyniki tych wyborów. Uważa, że są to wybory zwycięskie dla partii opozycyjnych.

Elżbieta Ruchała:. Dobrze się stało, że tak dużo ludzi poszło do wyborów i głosowało. Spodziewaliśmy się takiego wyniku. Jesteśmy zadowoleni z takiego procentowego poparcia dla Koalicji Obywatelskiej, jakie uzyskaliśmy. Cieszę się, że wszyscy z okręgu nr 14 współpracowaliśmy przy wyborach i wspólnie prowadziliśmy kampanię. Jesteśmy wdzięczni wyborcom za każdy oddany na KO głos.

Jacek Gwóźdź: Gratuluję wygranej PiS, ale uważam, że wynik Koalicji Obywatelskiej jest dobrym wynikiem. Nie ukrywam, że liczyłem na wynik powyżej 30 proc. i to byłby wynik satysfakcjonujący. Nie ma się co gniewać na demokrację. Wyborcy tak zadecydowali. Ale są to wyniki sondażowe, więc granica błędu jest 3 procent. Mam nadzieję, że te wyniki się spłaszczą, że te 3 proc. dojdzie do Koalicji Obywatelskiej kosztem na przykład Prawa i Sprawiedliwości.

[email protected], fot. IM.

Wieczór wyborczy Koalicji Obywatelskiej w biurze PO
Kandydaci z listy Koalicji Obywatelskiej, członkowie tworzących ją ugrupowań i ich sympatycy wieczór wyborczy zorganizowali w biurze poselskim Andrzeja Czerwińskiego z Platformy Obywatelskiej.
Zobacz także w tej kategoriiDziękujemy za przesłanie błędu