Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 25 października. Imieniny: Ingi, Maurycego, Sambora
20/08/2019 - 21:45

Jagna Marczułajtis-Walczak z Koalicji Obywatelskiej posłanką z okręgu 14

Jagna Marczułajtis-Walczak została wybrana posłem z okręgu nr 14. Była "jedynką" listy Koalicji Obywatelskiej i zastąpiła Andrzeja Czerwińskiego, który do Sejmu się nie dostał.

Jagna Marczułajtis-Walczak

Koalicję Obywatelską tworzą: Platforma Obywatelska, Nowoczesna, Zieloni i Inicjatywa Polska. Jakie nazwiska osób z okręgu sadeckiego znalazły się na zatwierdzonych listach zarówno do Sejmu, jak i Senatu.

Jagna Marczułajtis-Walczak wyniki wyborów 2019 PKW

Jedynką w okręgu wyborczym nr 14 jest poseł Jagna Marczułajtis-Walczak, reprezentująca Podhale. To była sportsmenka, trzykrotna reprezentantka Polski na zimowych igrzyskach olimpijskich, która snowboard zamieniła na politykę i w Sejmie zasiada od dwóch kadencji. W tych wyborach parlamentarnych otrzymała 21 968 głosów, głównie na Podhalu.

Z drugiego miejsca wystartował Andrzej Czerwiński, lider Platformy Obywatelskiej w Nowym Sączu i na Sądecczyźnie. W okręgu wyborczym nr 14 obejmującym miasto Nowy Sącz oraz powiaty: nowosądecki, limanowski, gorlicki, tatrzański i nowotarski o mandat poselski do Sejmu będzie ubiegało się dwadzieścia osób. Lista kandydatów Koalicji Obywatelskiej do Sejmu w okręgu wyborczym nr 14:

Jagna Marczułajtis-Walczak
Andrzej Czerwiński
Marta Fogler
Witold Kochan  
Elżbieta Ruchała
Piotr Musiał
Waldemar Olszyński
Sylwia Lehner
Marek Janczak
Jan Karpiel-Bułecka
Janusz Cymer
Piotr Doll
Halina Schirmer
Bogusław Pachniowski
Barbara Ciechańska
Andrzej Lorek
Stanisław Pater
Jacek Gwóźdź
Agata Lewandowicz
Jerzy Majka

Kandydat, który będzie ubiegał się o mandat senatorski z listy Koalicji Obywatelskiej w okręgu nr 37 (miasto Nowy Sącz) ma być zgłoszony najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu.

[email protected], fot.  arch. Sadeczanin.info.Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)