Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 25 października. Imieniny: Ingi, Maurycego, Sambora
13/10/2019 - 23:15

Arkadiusz Mularczyk posłem. Dostał najwięcej głosów z listy PiS

Arkadiusz Mularczyk, „jedynka” z list PiS wstrzemięźliwie przyjmował wyniki exit poll wyborów parlamentarnych 2019, które dają Prawu i Sprawiedliwości 43,6 procent poparcia i 239 mandatów w Sejmie. Według danych PKW został posłem i zdobył rekordową liczbę głosów. Mularczyk zasiada w Sejmie nieprzerwanie od 2005 roku W wyborach parlamentarnych w 2015 otrzymał 36 903 głosy. Obecnie - dwa razy więcej.

- Dobrze, że jest zwycięstwo i duża przewaga nad Koalicją Obywatelską. Ale do ogłoszenia oficjalnych wyników jeszcze dużo się może zmienić. Tak było w czasie wyborów do Europarlamentu. Najpierw mówiło się, że Konfederacja przekroczyła próg wyborczy a ostatecznie okazało się inaczej – komentował na gorąco poseł Arkadiusz Mularczyk.

Dodaje natomiast, że już z oficjalnych wyników zebranych z różnych, bardzo różnorodnych komisji wynika, że jeśli chodzi o wybory do senatu to przewagę nad Stanisławem Kogutem ma Wiktor Durlak, jego kontrkandydat z ramienia PiS właśnie. - Możemy mieć wyborczą niespodziankę. ([email protected]) Fot. TK

Zobacz też: Wyniki wyborów parlamentarnych 2019: exit poll - PiS zdobył 239 mandatów!

Wielu polityków PiS w noc wyborczą zebrało się w biurze poselskim Jana Dudy
Posłowie Jan Duda, Wiesław Janczyk, marszałek województwa Witold Kozłowski, kandydaci z listy PiS i wielu zwolenników Prawa i Sprawiedliwości noc wyborczą spędziło przy Jagiellońskiej:


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)