Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 12 lipca. Imieniny: Brunona, Jana, Wery
22/10/2018 - 00:00

Leszek Zegzda: Nie wróżmy z fusów. Będzie dogrywka

Leszek Zegzda, kandydat na prezydenta Nowego Sącza, lider Koalicji Obywatelskiej wraz z kandydatami startującymi w wyborach samorządowych do Rady Miasta Nowego Sącza oraz Sejmiku Województwa Małopolskiego spotkali się w biurze poselskim Andrzeja Czerwińskiego (Platforma Obywatelska).

Pierwsi goście na czele z kandydatem na prezydenta Nowego Sącza pojawili się w biurze posła Czerwińskiego o godz. 20. Z każdą upływającą minutą przychodzili kolejni kandydaci i sympatycy Koalicji Obywatelskiej.

Lokal mieszczący się w jednej z kamienic  w rynku szybko się zapełniał. Wszyscy czekali na godzinę 21, czyli na zamknięcie lokali wyborczych. Kiedy z ekranu telewizora zaczęły spływać pierwsze wstępne wyniki wyborcze z dużych miast to w biurze Andrzeja Czerwińskiego rozległ się cichy jęk zawodu. A zaraz po nim rozległy się gromkie oklaski, gdy podano, że Koalicja Obywatelska uzyskała drugi wynik.  

Zobacz też: Noc wyborcza w sztabie Iwony Mularczyk. Napięcie rośnie z minuty na minutę

Od tego momentu wielu kandydatów znajdujących się w biurze Andrzeja Czerwińskiego pochłoniętych było już śledzeniem sytuacji wyborczej w internecie w telefonach komórkowych. Jakie nastroje towarzyszyły ekipie kandydata na prezydenta Nowego Sącza Leszka Zegzdy?

- Nastroje są niezwykle pozytywne - komentował na gorąco Leszek Zegzda. - Widać dużą energię. Na razie podano wstępne wyniki ogólnopolskie wyborów. Jeszcze nie mamy przełożenia na Nowy Sącz. Jeśli potwierdziłby się ten układ, to znaczy, że mogłaby się dotychczasowa koalicja Platformy Obywatelskiej i PSL utrzymać w Sejmiku Województwa Małopolskiego. Byłyby to ogromny dla nas sukces.

Co będzie w Nowym Sączu?

Zobacz też: Małgorzata Belska w bojowym nastroju. Wierzy w swoją wygraną

- Zobaczymy. Musimy jeszcze trochę poczekać - dodaje Leszek Zegzda. - Trzeba pamiętać, że za chwilę będą wybory do parlamentu europejskiego i naszego parlamentu. Myślimy optymistycznie. Co będzie z prezydenturą? To się okaże. Poczekajmy - uspokajał lider Koalicji Obywatelskiej. - Nie wróżmy z fusów. Moim zdaniem będzie dogrywka. Kto się w niej znajdzie? To rozegra się między trzema kandydatami: panią Mularczyk, Handzlem i mną - komentuje Leszek Zegda.

Zobacz też: Sztab Ludomira Handzla gotowy na drugą turę? [WIDEO]

Lider Koalicji Obywatelskiej przyznał, że osoby, które znajdą się w drugiej turze muszą się nastawić na to, że walka o fotel prezydenta Nowego Sącza będzie wyczerpująca i trudna.  

W biurze Platformy Obywatelskiej byli obecni radni: Grzegorz Fecko, Tadeusz Gajdosz i Tomasz Basta, jak również kandydaci do sejmiku: Elżbieta Ruchała, Edward Ucherski i Jacek Gwóźdź. Nie zabrakło też oczywiście kandydatów do Rady Miasta Nowego Sącza startujących pod szyldem Koalicji Obywatelskiej.

[email protected], Fot. IM. ES [email protected] Film: KS

 

Wieczór wyborczy - Leszek Zegzda
Wieczór wyborczy - Leszek Zegzda


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)