Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 21 października. Imieniny: Celiny, Hilarego, Janusza
24/07/2019 - 11:20

Znów kraksa na rondzie Solidarności. Szybko utworzyły się korki

Na rondzie Solidarności w Nowym Sączu znów zderzyły się dwie osobówki. Bardzo szybko utworzyły się korki. Na szczęście nikt nie ucierpiał w tym zdarzeniu.

Około godziny 10.40 na rondzie Solidarności w Nowym Sączu znów doszło do kolizji. Zderzyły się dwa samochody osobowe. Prawdopodobnie jeden z kierowców wymusił pierwszeństwo. Już po kilku minutach na miejsce przyjechał zastęp strażacki z Nowego Sącza, karetka i dwa patrole policyjne. Na szczęście po przebadaniu poszkodowanych okazało się, że nikt nie ucierpiał w tym zdarzeniu.

- Tworzą się korki. Ruch jest utrudniony w szczególny sposób od strony Krynicy - poinformował nas pan Dawid Konieczny, który akurat tamtędy przejeżdżał. Nie wiadomo, jak długo potrwają jeszcze utrudnienia na rondzie.

Zobacz też Wypadek za wypadkiem. Dlaczego rondo Solidarności jest tak niebezpieczne?

Tak jak już wiele razy pisaliśmy na łamach portalu Sądeczanin, nie ma chyba tygodnia żeby na rondzie Solidarności nie doszło do wypadku albo stłuczki. Wydawałoby się, że to rondo powinno być bezpieczne dla kierowców, ponieważ jest zamontowana sygnalizacja świetlna oraz czasomierze, które pokazują, kiedy nastąpi zmiana światła na czerwone bądź zielone. Niestety kierowcy są niecierpliwi i śpieszą się, dlatego często wymuszają pierwszeństwo. Na sygnalizacji zapala się już pomarańczowe światło, to jednak nie przeszkadza kierowcom, aby dalej jechać przed siebie. Nie ma się więc co dziwić, że tak często dochodzi do wypadków i kolizji.

RG [email protected], Fot. Dawid KoniecznyDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)