Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 2 grudnia. Imieniny: Balbiny, Ksawerego, Pauliny
27/10/2020 - 15:35

Zmarła mała wojowniczka Gabrysia Szewczyk. Miała zaledwie 8 lat

Do naszej redakcji dotarła dzisiaj smutna wiadomość. Zmarła Gabrysia Szewczyk, która chorowała na ciężką chorobę. Na łamach „Sądeczanina” wiele razy pisaliśmy o zbiórkach i koncertach charytatywnych organizowanych dla niej. Niestety dziewczynce nie udało się wygrać z chorobą. Miała zaledwie 8 lat.

- Dziś w nocy, o godzinie 1:30, moja Gabrysia otrzymała anielskie skrzydła i uniosła się do Pana. Walczyła dzielnie, swoją siłą zadziwiała nas wszystkich, była pogodna mimo choroby, mimo postępujących trudności, nie skarżyła się zbytnio na konieczność terapii i leczenia. Przepraszam, Córeczko, nie znalazłam sposobu, by Cię uratować – napisała na jednym z portali społecznościowych mama dziewczynki.

Zobacz też Rodzina i przyjaciele pożegnają 8-letnią Gabrysię. Znamy datę pogrzebu

Zaczęło się od porannych wymiotów, ale nikt nie przypuszczał, że to może być objaw ciężkiej choroby. Lekarze wykonali u dziewczynki szereg badań i zdiagnozowali u niej nieoperacyjnego guza mózgu - złośliwego glejaka w czwartym stopniu zaawansowania.

Rodzice i rodzina dziewczynki robili wszystko, aby zebrać pieniądze na leczenie Gabrysi, które było bardzo kosztowne. Dla dziewczynki mieszkańcy Sądecczyzny zorganizowali wiele akcji charytatywnych - koncertów, kiermaszów i licytacji. Historia dziewczynki poruszyła wiele serc, dzięki czemu udało się zebrać potrzebną kwotę. Dzięki wsparciu dobrych ludzi Gabrysia została poddana eksperymentalnej terapii lekiem, który został sprowadzony z zagranicy.  

Zobacz też Artyści z The Voice of Poland grali dla 7-latki, która walczy z glejakiem

Niestety dzisiaj w nocy dziewczynka przegrała walkę z ciężką chorobą. Mamie i rodzinie Gabrysi składamy kondolencje. (r.gajewski@sadeczanin.info Fot. Arch. Rodziny)Dziękujemy za przesłanie błędu