Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 24 listopada. Imieniny: Emmy, Flory, Romana
27/02/2018 - 09:35

Zmarł ksiądz Jan Kasiński, kapłan pochodzący z Pasierbca

W niedzielę 26 lutego zmarł ksiądz Jan Kasiński. Kapłan pochodził z parafii Pasierbiec. Posługiwał w diecezji tarnowskiej, w Austrii, a od pięciu lat przebywał w Tarnowie w Domu Księży Emerytów.

Ksiądz Jan urodził się 3 października 1930 roku w Trzcianie koło Bochni. Dzieciństwo i lata młodzieńcze kapłan spędził w Pasierbcu swojej rodzinnej miejscowości. Po zdaniu matury w Tarnowie wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego. Po ukończeniu studiów filozoficzno-teologicznych przyjął święcenia kapłańskie w 1954 roku.

Zobacz też: Kisielówka: Płonie poddasze domu. 11 zastępów straży walczy z ogniem

Jako kapłan posługiwał w parafiach Wielopole Skrzyńskie, Dębica - św. Jadwigi i Tarnów - parafia katedralna. Przez dziesięć lat pełnił urząd Proboszcza w parafii Ptaszkowa.

W 1981 roku wyjechał do Austrii gdzie posługiwał w parafiach polonijnych. Od 1993 roku był kapłanem diecezji St. Pölten, skąd w po dwudziestu latach posługi powrócił do Polski. Przez ostatnie lata był rezydentem w Domu Księży Emerytów im. św. Józefa w Tarnowie.

Pogrzeb zmarłego księdza Jana Kasińskiego rozpocznie się w środę o godzinie 9.00 Mszą świętą w Domu Księży Emerytów na ulicy Pszennej 7. Następnie ciało zmarłego kapłana zostanie przewiezione do Pasierbca gdzie o godzinie 14.00 zostanie odprawiona Msza święta pogrzebowa w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia. Ciało księdza Jana zostanie złożone na cmentarzu parafialnym w Pasierbcu.

Zobacz też: Ferie na słonecznej wyspie? Im się poszczęściło 

[email protected], Fot. arch. SądeczaninDziękujemy za przesłanie błędu