Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 24 czerwca. Imieniny: Danuty, Jana, Janiny
29/10/2020 - 10:50

Zmarł Józef Puścizna wieloletni dyrektor PMDK w Starym Sączu

Dziś, 29 października w wieku 72 lat zmarł Józef Puścizna, który przez kilkadziesiąt lat kierował Powiatowym Młodzieżowym Centrum Kultury w Starym Sączu.

Zmarł Józef Puścizna wieloletni dyrektor PMDK w Starym Sączu

- To był niezwykle ciepły i uczynny i bezinteresowny człowiek, społecznik mocno zaangażowany w życie naszej gminy – wspomina zmarłego barciczanina zastępca burmistrza Kazimierz Gizicki.

Ale społeczność gminy Stary Sącz zapamięta Józefa Puściznę przede wszystkim jako wspaniałego dyrektora Powiatowego Młodzieżowego Centrum Kultury w Starym Sączu. Zmarły kierował placówką nieprzerwanie od 1986 roku do chwili przejścia na emeryturę, czyli do 2015 roku.

Zobacz też: Piwniczna-Zdrój: zmarła Maria Zubek pseudonim „Tatarzyna”

To dzięki jego staraniom w roku 1990 placówka zyskała nową siedzibę – budynek przy ulicy Daszyńskiego 18, w którym poprzednio mieścił się internat Zespołu Szkół Drzewno – Mechanicznych. Posiadanie własnego, stałego miejsca bardzo sprzyjało jeszcze intensywniejszemu rozwojowi Ogniska. Dzięki temu zyskało ono coraz większe znaczenie kulturalne w mieście i okolicach.

Za kierownictwa Puścizny Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Starym Sączu połączone zostało z Międzyszkolnym Ośrodkiem Sportowym tworząc Młodzieżowy Dom Kultury.

Dalej w 2001 Młodzieżowy Dom Kultury został doceniony za zasługi organizowanych imprez plenerowych na terenie miasta i innych województw z tego powodu opiekę nad nim przejęło Starostwo Powiatowe, a co za tym idzie placówka otrzymała nową nazwę: Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Starym Sączu. Nazwa tejże placówki zachowana jest do dnia dzisiejszego. Pracownia plastyczna opracowała logo PMDK.

Już na emeryturze największą pasją Józefa Puścizny była muzyka – do śmierci był organistą w parafii Najświętszej Maryi Panny Wniebowziętej w Barcicach. (oprac. e.stachura@sadeczanin.info Fot.: UM w SS)Dziękujemy za przesłanie błędu