Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 14 kwietnia. Imieniny: Bernarda, Martyny, Waleriana
23/08/2022 - 11:20

Zdewastowali toaletę przy ścieżce rowerowej. To nie pierwszy wybryk chuliganów

- Czy naprawdę nie potrafimy uszanować wspólnej przestrzeni i wykorzystać jej zgodnie z przeznaczeniem? – pytają pracownicy Urzędu Gminy w Łącku, pokazując zdjęcia ze zdewastowanej toalety przy ścieżce rowerowej nad Dunajcem.

Zdemolowana toaleta w Łącku

Wyrwany zamek w drzwiach i drzwiczki od szafki pod umywalką, przestawiona muszla klozetowa, zepsuty uchwyt na papier i walające się po podłodze rolki papieru toaletowego – taki widok zastali pracownicy Urzędu Gminy w toalecie przy ścieżce rowerowej nad Dunajcem w Łącku.

To nie jest pierwszy raz, kiedy zewnętrzna ubikacja została zdemolowane. Chuligani zniszczyli toaletę w czwartek. W piątek została ona odremontowana i przywrócona do porządku. W nocy z piątku na sobotę, wandale wrócili na miejsce i dokonali jeszcze większych zniszczeń.

Pracownicy Urzędu Gminy w Łącku zapowiadają, że jeśli sytuacja się powtórzy, toalety zostaną zamknięte. – Zdewastowana toaleta na ścieżkach rowerowych nad Dunajcem w Łącku jest przykrym dowodem na to, że coraz częściej wypadałoby się zastanowić nad sensem kolejnych inwestycji… - opisują.

- Każde z realizowanych przedsięwzięć polega na szeregu prowadzonych działań i stosowania określonych procedur, które wymagają czasu i nakładów finansowych. Niestety, są osoby, które nie potrafią uszanować wspólnej przestrzeni publicznej i dewastują miejsca, z których wszyscy korzystamy – tłumaczą urzędnicy.

Sprawa zniszczonych toalet przy ścieżce rowerowej nad Dunajcem została zgłoszona na policję. Zabezpieczono również nagrania z monitoringu, co być może pozwoli szybciej znaleźć sprawców i pociągnąć ich do odpowiedzialności.

Tymczasem gmina Łącko po raz kolejny musi ponieść dodatkowe koszty naprawy zepsutych elementów toalety. Urzędnicy zwracają uwagę na coraz częstsze akty wandalizmu na terenie gminy.

Czytaj również: Jesteśmy od tego, żeby pomagać, a nie utrzymywać. Wójt gminy Łącko o osadzie romskiej w Maszkowicach [WIDEO]

Samochodem po ścieżce rowerowej

- Szczyt chamstwa! Oby sprawcy zostali pociągnięci do odpowiedzialności. Niestety taka prawda, że to miejsce zamiast być dla dzieci to służy do alkoholowych libacji nastolatków – zwraca uwagę pani Kasia pod postem Urzędu Gminy w Łącku.

Regularnie niszczone i zaśmiecane są przystanki dla rowerzystów wzdłuż ścieżki nad Dunajcem. Mieszkańcy zwracają również uwagę, że w okolicy skateparku, altany i placu zabaw dla dzieci w Łącku, kierowcy wjeżdżają autami na trasy przeznaczone dla rowerów.

Nie przegap: Aktywny weekend: trzy miejsca, które musicie odwiedzić w okolicy Łącka [WIDEO]

- Przykro się na to patrzy. Świetne miejsce do odpoczynku, zabawy dla dzieci. Niestety jest jeszcze jeden problem, nagminna jazda młodych ludzi samochodami po ścieżkach rowerowych, samochody na obcych rejestracjach przy altankach, a po zwróceniu uwagi, że parking dla samochodów jest przy skateparku, a nie na trawie przy ognisku, usłyszałam, że kto będzie nosił tak daleko kiełbaski i piwo. Zero reakcji, chyba tylko policja zostaje – komentuje jedna z mieszkanek. ([email protected], fot. UG Łącko)Dziękujemy za przesłanie błędu