Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 23 maja. Imieniny: Leoncjusza, Michała, Renaty
05/04/2024 - 14:15

Zamkną część obwodnicy zachodniej Nowego Sącza. Zobacz objazdy

Pierwsze poważne uszkodzenia obwodnicy zachodniej zaczęły się już w 2017 roku. Teraz powiat a dalej Powiatowy Zarząd Dróg zabiera się za problem systemowo. Rusza całkowita modernizacja liczącego sobie około kilometr odcinka obwodnicy od ronda w Biczycach.

I tak miejscami łata zaczęła gonić łatę. Teraz powiat a dalej Powiatowy Zarząd Dróg zabiera się za problem systemowo. - Istniejąca jezdnia wraz z podbudową zostanie zerwana, a w jej miejsce pojawi się nowa konstrukcja drogi w postaci podbudowy z kruszywa, podbudowy bitumicznej, siatki stalowej, warstwy wiążącej z WMS 16W i nowa warstwa ścieralna SMA 11s - informują drogowcy z PZD. 

Co to oznacza w praktyce? Zamiast warstwy nawierzchni o grubości 12 cm będzie zupełnie nowa o grubości 18 cm. A po co ta siatka? Siatka ma zniwelować ruchy gruntu, które dziś powodują systematycznie pęknięcia drogi. Remont zaczyna się już w najbliższą środę, czyli 10 kwietnia a tym samym odcinek od ronda w Biczycach do skrzyżowania z ulicą Łączną zostanie zamknięta dla ruchu na okres minimum trzech tygodni. Objazd wytyczono drogą powiatową Chełmiec - Naszacowice oraz DK 28. 

Chełmiec/ulica Limanowska: czy to niebezpieczne przejście będzie w końcu doświetlone?

- Przebudowa drogi przewiduje podniesienie parametrów nośności nawierzchni – mówi starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski. - Istniejąca jezdnia wraz z podbudową zostanie zerwana, a w jej miejsce pojawi się nowa konstrukcja drogi w postaci podbudowy z kruszywa, podbudowy bitumicznej, siatki stalowej, warstwy wiążącej i nowej warstwy ścieralnej. Łączny koszt inwestycji sfinansowanej z Rządowego Funduszu Polski Ład – Program Inwestycji Strategicznych oraz budżetu Powiatu Nowosądeckiego to 2 368 062 zł a wykona ją Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe „GODROM” Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnością z Gorlic. ([email protected] Fot.:Dziękujemy za przesłanie błędu