Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 30 maja. Imieniny: Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama
07/04/2024 - 21:10

Zakończyło się głosowanie w wyborach samorządowych. Znamy pierwsze sondażowe wyniki

Kto zwyciężył w wyborach samorządowych? Jak wygląda podział w sejmikach? O godzinie 21 zakończyło się głosowanie. Znamy już pierwsze sondażowe wyniki exit poll.

Sondażowe wyniki wyborów samorządowych

Ponad 29 milionów Polaków uprawnionych było do głosowania w wyborach samorządowych. Głosowanie zakończyło się o godzinie 21. To właśnie wtedy poznaliśmy również pierwsze sondażowe wyniki exit poll.

Zgodnie z danymi zwyciężyło Prawo i Sprawiedliwość (33,7 proc.), drugie miejsce zajęła Koalicja Obywatelska (31,9 proc.), trzecie - Trzecia Droga (13,5 proc.), czwarte - Konfederacja i Bezpartyjni Samorządowcy (7,5 proc.), piąte - Lewica (6,8 proc.). Dalej mamy również inne komitety (3,9 proc.) oraz bezpartyjnych (2,7 proc.)

Jak się okazuje, małopolskim sejmikiem rządziło będzie PiS. W większości województw (10) przewagę ma jednak Koalicja Obywatelska. 

Podkreślamy jednak, że są to wyniki sondażowe. Badanie zostało przeprowadzone przed lokalami wyborczymi w całej Polsce. Teraz czas na rzeczywiste liczenie głosów w urnach. Pewne jest jedno - przed nami bardzo gorące godziny.

Relacja live na "Sądeczaninie"

Kto będzie rządził gminami w naszym regionie? Kto został burmistrzem wójtem lub radnym? Jakiego prezydenta będzie miał Nowy Sącz? Zachęcamy do śledzenia relacji live na “Sądeczaninie” TUTAJ. Nie zabraknie komentarzy i aktualizowanych na bieżąco wyników. ([email protected], fot.: TVP Info/ screen)Dziękujemy za przesłanie błędu