Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 21 października. Imieniny: Celiny, Hilarego, Janusza
29/09/2020 - 14:25

Zakaz lotów do Polski 2020. Nowa lista krajów na październik

Polski rząd przygotował kolejną aktualizację listy krajów, do których obowiązuje zakaz połączeń lotniczych. Od 30 września nie polecimy do 29 krajów. Zobacz, które państwa znalazły się na liście.

Zdjęcie ilustracyjne. Fot. Pixabay

Od ostatniego dnia września do 13 października na terenie Polski nie będą mogły wylądować samochody z 29 krajów. Na liście wciąż znajdują się popularne kierunki turystyczne i kraje Ameryki. Wykreślone zostały natomiast państwa członkowskie Unii Europejskiej.

Zobacz również: Resort zdrowia zapowiada nowe obostrzenia. Będzie zakaz zgromadzeń?

Najnowszy zakaz lotów obejmuje m.in. Bośnię i Hercegowinę, Czarnogórę, Republikę Macedonii Północnej, większość krajów Ameryki Południowej oraz Stany Zjednoczone Ameryki. Chociaż dalej nie polecimy na Bahamy czy Malediwy, z listy zniknęła popularna Hiszpania. Zakazy lotów nie będą obowiązywać państw należących do Unii Europejskiej, Europejskiego Obszaru Gospodarczego, Strefy Schengen oraz Ukrainy – poinformowało Centrum Informacyjne Rządu.

W krajach Strefy Schengen, pomimo zniesionych zakazów, obowiązują różne obostrzenia, które warto sprawdzać przed wyjazdem na stronach internetowych Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Czytaj więcej: Podróże na weekend za granicę. Dokąd nie polecimy?

Na pokłady samolotów we Francji, wpuszczani będą tylko pasażerowie z ujemnymi testami na COVID-19. Z kolei Wielka Brytania pozwoliła Polakom wjeżdżać do kraju bez obowiązku poddawania się 14-dniowej kwarantannie. Czechy z kolei zmagają się z nową falą zachorowań na koronawirusa. Od 24 września do 7 października bary i restauracje u naszych południowych sąsiadów będą otwarte tylko do 22. (PS) Fot. Pixabay, zdjęcie ilustracyjne.Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)