Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 24 czerwca. Imieniny: Danuty, Jana, Janiny
13/11/2023 - 10:35

Zaczęło się! Wielkie zmiany w Nowym Sączu. Na ulice wjechał ciężki sprzęt [ZDJĘCIA]

Zamknięte ulice, pojazdy budowlane, znaki informujące o objazdach rozwieszone po całym mieście… Prace związane z modernizacją linii kolejowej ruszyły w Nowym Sączu pełną parą. Mieszkańcy będą musieli przywyknąć do takiego widoku. Pozostanie z nami przez wiele miesięcy.

Wielkie zmiany na ulicach Nowego Sącza

Budowa nowej linii kolejowej Podłęże - Szczyrzyc - Tymbark/Mszana Dolna oraz modernizacji istniejącej linii Chabówka - Nowy Sącz realizowana przez PKP PLK, spędza sen z powiek zarówno władzom miasta, jak i mieszkańcom. Choć niemal wszyscy zgodnie podkreślają, że bardzo na tę inwestycję czekają, to obawiają się paraliżu komunikacyjnego.

Pierwsze prace ruszyły kilkanaście dni temu. Zniknął już m.in. wiadukt na ulicy Węgierskiej. Największy armagedon dopiero jednak przed nami. W poniedziałek (13 listopada) zamkniętych zostało kilka sądeckich ulic. Niemal w całym mieście mamy zatem umieszczone żółte tablice informujące którędy należy pojechać, aby ominąć remontowane odcinki. 

Jak poruszać się po Nowym Sączu?

Od godziny 8 zamknięta przy torach jest ul. Kolejowa. Przejechać nie możemy także przez skrzyżowanie Asnyka z Zieloną. Ruch pieszych jest możliwy. Objazdy dla kierowców zostały poprowadzone ulicami Sienkiewicza, Zygmuntowską, Kunegundy, Węgierską, Grunwaldzką, Zieloną oraz Wyspiańskiego, 29 Listopada i Nawojowską. 

Wyłączona z ruchu została również ulica Mickiewicza oraz Lenartowicza. Piesi będą mogli przechodzić przejściem wygrodzonym zaporami drogowymi. Światła na skrzyżowaniu ulic Mickiewicza i Jagiellońskiej będą natomiast włączone w trybie ostrzegawczym. Dojazd do boiska możliwy jest od strony ul. Kościuszki, a objazdy są poprowadzone ulicami: Żeglarską, Kościuszki, Jagiellońską, Kunegundy, Węgierską i Radziecką.

Od samego rana w miejscach, gdzie trwają remonty widzimy wielu pracowników. W użyciu są maszyny i samochody budowlane. Prace ruszyły pełną parą. Niektórzy kierowcy są też nieco zaskoczeni tym, że drogi są zamknięte. Nie brakuje samochodów, które zawracają. W godzinach szczytu możemy się spodziewać dużych korków. Sądeczanie będą się musieli w najbliższych miesiącach przyzwyczaić do takich obrazków. ([email protected], fot.: Mateusz Pogwizd)

Ruszyła pełną parą modernizacja linii kolejowej w Nowym Sączu
Zamknięte ulice, pojazdy budowlane, znaki informujące o objazdach rozwieszone po cały mieście… Prace związane z modernizacją linii kolejowej ruszyły w Nowym Sączu pełną parą.


Dziękujemy za przesłanie błędu