Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 26 maja. Imieniny: Eweliny, Jana, Pawła
06/11/2023 - 14:10

Zacięta walka o tytuł najlepszego sądeckiego radnego. Tak głosują mieszkańcy

Kto jest najlepszym sądeckim radnym? Przed wyborami samorządowymi, to pytanie zadaje sobie wielu mieszkańców. Na swoich faworytów możecie głosować w naszej sondzie, która cały czas trwa. Na ten moment oddanych zostało już ponad 1700 głosów. Spójrzcie, jak wygląda czołówka.

Wybory samorządowe 2024

Po wyborach parlamentarnych, uwaga obserwatorów sceny politycznej kieruje się coraz bardziej w stronę samorządów. Trwająca rekordowo długo kadencja powoli zbliża się do końca. Minęło już pięć lat od jej rozpoczęcia.

Przypomnijmy, że do urn, by wybrać wójtów/burmistrzów/prezydentów oraz radnych udamy się wiosną przyszłego roku. Dokładnej daty, podobnie jak kandydatów na poszczególne stanowiska, póki co jeszcze nie znamy. Niebawem wszystko powinno się jednak wyjaśnić. 

Kto jest najlepszym radnym Nowego Sącza?

W Nowym Sączu mamy 23 radnych. Obecnie tworzą cztery kluby: Prawo i Sprawiedliwość, Koalicja Nowosądecka Ludomira Handzla, Koalicja Obywatelska i Łączy Nas Nowy Sącz. Jedna osoba jest niezrzeszona.

Niedawno zapytaliśmy w sondzie, kto jest najlepszym radnym. Według stanu na 29 października głosujący w zdecydowanej większości wskazali na Michała Kądziołkę. Przewodniczący klubu Prawa i Sprawiedliwość miał wówczas aż 64 proc. głosów. Drugie miejsce zajmował Wojciech Piech, a trzecie Józef Hojnor.

Jak wyniki przedstawiają się obecnie? Przewodniczący Kądziołka cały czas jest na czele (48 proc. głosów). Na drugie miejsce przesunął się Leszek Zegzda z Koalicji Obywatelskiej (36 proc.). Wojciech Piech jest trzeci (5 proc). Łącznie oddanych zostało do tej pory ponad 1700 głosów.

Głosowanie i pełne wyniki możecie znaleźć TUTAJ. Jak sytuacja będzie wyglądała w następnych tygodniach? Czy nastąpią kolejne zmiany? Wszystkiemu będziemy się uważnie przyglądać. ([email protected], fot.: IM/ zdjęcie ilustracyjne)Dziękujemy za przesłanie błędu