Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 11 sierpnia. Imieniny: Luizy, Włodzmierza, Zuzanny
17/07/2019 - 12:45

Zabił całą rodzinę w wypadku w Świdniku. Dzisiaj usłyszał wyrok

Zakończył się proces w sprawie tragicznego wypadku w Świdniku, w którym zginęło małżeństwo z dzieckiem. Dzisiaj sąd ogłosił wyrok.

Sąd ogłosił wyrok w sprawie tragicznego wypadku w Świdniku, do którego doszło 20 stycznia 2018 roku. 21-letni Rafał R., który śmiertelnie potrącił samochodem małżeństwo z dzieckiem, trafi za kraty na 11 lat. Ponadto będzie miał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów i będzie musiał wpłacić 60 tys. zł dla rodziny ofiar.

Zobacz też Zabił w Świdniku rodziców i dziecko. Jaki dostanie wyrok?

Przypomnijmy. Tego feralnego dnia małżeństwo i ich synek  spędzili wieczór w Świdniku w domu Rafała R., który był ich kolegą. Po imprezie pieszo poszli do Tęgoborzy, żeby zdążyć na autobus do Nowego Sącza. Niestety na przystanek nie dotarli.

Zostali potrąceni przez samochód, którym kierował Rafał R. 21-latek nie udzielił im pomocy. Uciekł, a auto ukrył w garażu. Jakby tego było mało, potem wrócił na miejsce wypadku i przyglądał się akcji ratunkowej. Niedługo cieszył się wolnością. Już następnego dnia został zatrzymany. Podczas przesłuchania przyznał się, że kierował samochodem pod wpływem alkoholu. Śledczy przebadali go, ale w chwili zatrzymania, do którego doszło dopiero po kilkunastu godzinach, był trzeźwy.

Zobacz też Przyjechali do znajomych. W Świdniku dopadła ich śmierć [ZDJĘCIA, WIDEO]

Wyrok usłyszał również jego brat, który pomagał zacierać ślady. Odpowiadał przed sądem za utrudnianie postępowania i składanie fałszywych zeznań. Mężczyzna otrzymał karę roku więzienia w zawieszeniu na trzy lata.

RG [email protected], fot. Ilustracyjna / RGDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)