Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 18 lutego. Imieniny: Konstancji, Krystiana, Sylwany
30/11/2017 - 15:25

Za ukrytą kamerę w toalecie posiedzi 5 lat w więzieniu?

Pracownik spółki „Sądecka Infrastruktura Miejska”, który zainstalował ukrytą kamerę w toalecie ma poważne kłopoty. Według kodeksu karnego grozi mu nawet do 5 lat więzienia.

Sprawę potwierdziła nam sądecka policja. - Wydział Kryminalny Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu prowadzi czynności w kierunku popełnienia czynu z art. 191a § 1 kk, do którego miało dojść w jednej z sądeckich firm. Policjanci przyjęli m.in. zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa i zabezpieczyli przedmioty mogące mieć związek z tą sprawą - poinformowała asp. dr Iwona Grzebyk-Dulak, oficer prasowy.

Zobacz: Ukrytą kamerą nagrywali ludzi w toalecie miejskiej spółki. Kto oglądał taśmy?

Miasto aż huczy od plotek i spekulacji, ale policja nie chce się do nich odnosić. - Z uwagi na charakter sprawy na obecnym etapie nie udzielamy żadnych dodatkowych informacji - dodała przedstawicielka Komendy Miejskiej.

Co grozi mężczyźnie, który nagrywał osoby korzystające z toalety?

Zgodnie z Art. 191a. kk § 1. Kto utrwala wizerunek nagiej osoby lub osoby w trakcie czynności seksualnej, używając w tym celu wobec niej przemocy, groźby bezprawnej lub podstępu, albo wizerunek nagiej osoby lub osoby w trakcie czynności seksualnej bez jej zgody rozpowszechnia, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. (rb)Dziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2019

Miesięcznik "Sądeczanin" luty 2020