Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 27 września. Imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego
24/05/2023 - 16:05

Za ten mandat miałby nową hulajnogę, albo stare auto. Pieniądze zostawi na komendzie

Spadł z elektrycznej hulajnogi. Ale to niejedyne zmartwienia 27-latka z Nowego Sącza. Okazało się, że był również kompletnie pijany. Za pieniądze, które wyda teraz na mandat, mógłby kupić nową hulajnogę albo stare auto.

Pijany kierowca hulajnogi elektrycznej w Nowym Sączu

Hulajnogi elektryczne są niezwykle popularne. Możemy je chociażby odpłatnie wypożyczać w Nowym Sączu. Nie brakuje jednak również osób, które kupiły je tylko dla siebie.

Podróżując tymi pojazdami trzeba oczywiście zachowywać ostrożność. Wyjątkową nieodpowiedzialnością wykazał się 27-letni sądeczanin. Wszystko działo się około godziny 23, kiedy jechał osiedlem Nawojowska.

W pewnym momencie stracił panowanie nad hulajnogą, po czym się przewrócił. Na miejsce szybko przyjechała karetka i policja. Był to dopiero początek jego kłopotów… Jak się okazało, 27-latek był zupełnie pijany. Miał 1,9 promila alkoholu. Teraz musi się liczyć z konsekwencjami.

- W związku z tym, że obowiązujące przepisy zabraniają kierowania hulajnogą nietrzeźwemu, sądeczanin odpowie również za to wykroczenie. Grozi mu 2,5 tys. zł mandatu, chyba że sprawa zostanie skierowana do sądu, który może orzec zdecydowanie wyższą grzywnę - przekazuje Aneta Izworska z zespołu ds. komunikacji społecznej Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

Mieszkaniec Nowego Sącza straci sporo pieniędzy

27-latek poza obrażeniami, których doznał po upadku, ucierpi również finansowo. Brak rozwagi będzie go słono kosztował. Nigdy nie należy zapominać, że spożycie nawet małej ilości alkoholu negatywnie wpływa na koncentrację i prowadzenie pojazdów. Trzeźwość i zdrowy rozsądek to podstawa na drodze. ([email protected], fot.: Iga Michalec, Rafał Gajewski/ zdjęcie ilustracyjne)Dziękujemy za przesłanie błędu