Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 29 maja. Imieniny: Benity, Maksymiliana, Teodozji
31/10/2022 - 22:00

Wykonawca wkracza na plac budowy wieży widokowej na Malniku w Muszynie

25 października władze Muszyny przekazały wykonawcy plac budowy wieży widokowej na Malniku. Od podpisania umowy firma InfraTel z Rybnika ma 14 miesięcy na realizację tej inwestycji.

25 października władze Muszyny przekazały wykonawcy plac budowy wieży widokowej na Malniku. Od podpisania umowy firma InfraTel z Rybnika ma 14 miesięcy na realizację tej inwestycji.

Wieża widokowa, stalowo-drewniana o wysokości 40 metrów powstanie w miejscu, stąd roztacza się wspaniała panorama na Tatry Bielskie i Wysokie, Radziejową czy Pustą Wielką. Zlokalizowana zostanie w pobliżu szlaków turystycznych. 

Budowla będzie wyposażona w kamerę internetową, zasilaną hybrydowo (mikroinstalacja złożona z turbiny wiatrowej i panelu fotowoltaicznego), 4 plansze z 4 panoramami i opisami poszczególnych widoków. Obok wieży ustawione będą  ławki, stoły i stojaki rowerowe. Wartość inwestycji to 2 487 858 zł.

Natomiast miasto kontynuuje pozyskiwanie niezbędnej dokumentacji i pozwoleń na budowę kolei gondolowej na Malnik. (MK). fot. ilustracyjne (MK). Dziękujemy za przesłanie błędu