Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 25 kwietnia. Imieniny: Jarosława, Marka, Wiki
28/03/2024 - 10:40

WOW! Tak będzie wyglądał GOK w Kamionce Wielkiej. Zobacz WIZUALIZACJE

Wiemy już, jak będzie wyglądała siedziba Gminnego Ośrodka Kultury w Kamionce Wielkiej. Gmina już wystąpiła o pozwolenie na budowę obiektu.

Zacznijmy od tego, że dziś Gminny Ośrodek Kultury w Kamionce Wielkiej swojej – takiej z prawdziwego zdarzenia – siedziby nie ma. GOK obecnie korzysta – na potrzeby administracji – z jednego pomieszczenia w siedzibie Urzędu Gminy a do prowadzenia zajęć wykorzystuje salę konferencyjną plus gościnnie działa w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Kamionce Wielkiej.

Ta sytuacja nijak nie przystaje do rzeczywistych potrzeb, bo inicjatyw kulturalnych na terenie samorządu nie brakuje. Dlatego już jakiś czas temu GOK – w ścisłym porozumieniu z władzami gminy - podjął decyzję o budowie nowej siedziby. 

Tylu przerw w dostawie prądu nie zapowiadali od dawna. Zobacz, gdzie nie będzie prądu na Sądecczyźnie

W czerwcu zeszłego roku, przy wsparciu wójta Andrzeja Stanka, ośrodek złożył do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego wniosek o przyznanie dotacji na opracowanie dokumentacji technicznej dotyczącej budowy nowej siedziby GOK. Skutecznie, bo przedstawiona w podaniu koncepcja spotkała się z pozytywną oceną ministerstwa, które przyznało jej w trakcie postępowania aż 82,33 punkty. Dzięki temu placówka uzyskała na projekt aż 100 000 zł. To bardzo ważna informacja – bo właśnie taki projekt, taka dokumentacja to najważniejsze ogniwo przy składaniu kolejnego wniosku już na realizację zadania.

A teraz najważniejsze – czyli lokalizacja inwestycji. I tu chyba dla nikogo nie będzie zaskoczeniem, że budynek ma stanąć zaraz koło nowo wybudowanej hali sportowej w Kamionce Wielkiej, na działce należącej do gminy. Całość pomyślana jest tak, by można tu było prowadzić zajęcia i próby, pomieścić się z całą częścią administracyjną a dodatkowo jedno pomieszczenie wydzielić specjalnie dla Koła Gospodyń Wiejskich. A dzięki bliskości hali sportowej GOK będzie już mógł już bez przeszkód realizować nawet największe przedsięwzięcia kulturalne.

- Projekt budynku jest już gotowy. Teraz trwa proces uzyskania pozwolenia na budowę! Składamy dokumenty. A gdy już to pozwolenie na budowę będziemy mieli, to wystąpimy o dofinansowanie na realizację zadania – chwali się z satysfakcją wójt Andrzej Stanek.

Więcej szczegółów na temat inwestycji już niebawem. ([email protected] Fot.: UG w Kamionce Wielkiej) © Materiał chroniony prawem autorskim

WOW! Tak będzie wyglądał GOK w Kamionce Wielkiej
Wiemy już, jak będzie wyglądała siedziba Gminnego Ośrodka Kultury w Kamionce Wielkiej. Gmina już wystąpiła o pozwolenie na budowę obiektu.


Dziękujemy za przesłanie błędu