Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 28 września. Imieniny: Libuszy, Wacławy, Wacława
20/05/2017 - 05:40

Wójcina Podegrodzia ma czyste sumienie?Chce kontroli swojego urzędu

Małgorzata Gromala chce dowieść, że nie wydała publicznych pieniędzy na darmowe autobusy na Marsz Wolności. Sama poprosiła o kontrolę swojego urzędu.

Przypomnijmy, że Małgorzata Gromala, wójt gminy Podegrodzie znalazła się w gronie samorządowców, którzy - jak napisał portal wpolityce.pl finansowali transport na organizowany przez PO majowy „Marsz Wolności”.

Przeczytaj też Wójt Gromala zawiezie nauczycieli na Marsz Wolności do Warszawy? Totalna bzdura

Teraz chce udowodnić, że to nieprawda. Jak powiedziała na antenie radia RDN sama poprosiła o kontrolę swojego urzędu. Jak utrzymuje Gromala, to jej pracownica wysłała maila z propozycją bezpłatnego transportu do Warszawy.

– Żeby uprzedzić wszystkie spekulacje i zakończyć je poprosiliśmy Regionalną Izbę Obrachunkową o kontrole, żeby potwierdzili, że żadne pieniądze gminne nie były przeznaczone na transport na Marsz Wolności. Nie chcemy ograniczać dostępu do informacji publicznej – mówił Małgorzata Gromala.

Wójt Podegrodzia powiedziała również, że nie zamierza wyciągać konsekwencji wobec pracownicy, która jej zdaniem popełniła błąd.

Na Marsz Wolności z Podegrodzia wyjechał jeden autokar. Andrzej Czerwiński, poseł Platformy Obywatelskiej zapewniał w radiu RDN, że to jego partia płaciła za ten transport.

Jaki finał będzie miała sprawa? Sądecki poseł PiS Józef Leśniak chce, żeby prokuratura wzięła pod lupę samorządowców, którzy finansowali transport na organizowany przez PO. 

Przeczytaj też Prokuratura zajmie się wójciną Podegrodzia? Poseł Leśniak tropi darmowy transport na „Marsz Wolności”

(ami),fot. archiwum sadeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe