Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 17 stycznia. Imieniny: Antoniego, Henryki, Mariana
15/12/2017 - 10:15

Władza PiS w powiecie już podzielona. Rządy przejmuje poseł Leśniak

Już wiadomo. Powiatowymi strukturami Prawa i Sprawiedliwości pokieruje poseł Józef Leśniak, który został wybrany na przewodniczącego zarządu. Funkcję sekretarza obejmie w partii radny starostwa Antoni Poręba.

Józef Leśniak nie tylko pokieruje powiatowymi strukturami partii. Kilka miesięcy temu, Jarosław Kaczyński namaścił parlamentarzystę na koordynatora wojewódzkiego zespołu samorządowego. Poseł będzie więc odpowiedzialny za powstawanie list oraz formułowanie lokalnych postulatów przed wyborami samorządowymi w 2018 roku.

Czytaj też  Idzie wietrzenie”lokalnych działaczy PiS? 

Prezes PiS Jarosław Kaczyński powiedział „nie” parlamentarnym wyjadaczom i koordynowanie przygotowań do zbliżających się wyborów samorządowych zlecił debiutantom. W tej roli w naszym regionie obsadził posła Józefa Leśniaka, który w Sejmie zasiada pierwszą kadencję. Drugim rozgrywającym będzie szef klubu PiS w radzie powiatu nowosądeckiego Antoni Poręba. Czy szykuje się wietrzenie samorządów?

Leśniak, pytany wówczas o to, czy przy układaniu list zamierza „przewietrzyć” lokalny samorząd, tłumaczył, że ważną rolę w działaniach zespołu odegra bilans otwarcia, określany też mianem audytu, jaki aktualnie przeprowadzamy.

Czytaj też Kto będzie rządził w sądeckim PiS? Już wszystko jasne

- To pozwoli odpowiedzieć na pytanie, jak w swojej pracy sprawdzili się samorządowcy - radni i burmistrzowie.Tych, którzy się nie sprawdzili, trzeba będzie zastąpić kandydatami ze świeżym spojrzeniem i nowymi pomysłami. Chodzi o wprowadzenie nowej jakości - mówi poseł.

Drugim ważnym rozgrywającym w układaniu wyborczych list będzie szef klubu PiS w radzie powiatu nowosądeckiego Antoni Poręba, który został szefem obwodowego zespołu samorządowego. 

Kilka dni temu odbyły się też wybory w miejskich strukturach Prawa i Sprawiedliwości.  Rewolucji nie było. Przewodniczącym został ponownie Leszek Langer. Jego prawą ręką pozostał Patryk Wicher, który nadal będzie piastował stanowisko wiceprzewodniczącego. 

jagi[email protected] fot. J.M

Jeśli zauważyłeś błąd, zaznacz fragment tekstu zawierający ten błąd.


Dziękujemy za przesłanie błędu