Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 5 grudnia. Imieniny: Kryspiny, Norberta, Sabiny
14/11/2020 - 10:20

Wieża na Mogielicy jest zamknięta! Niektórzy igrają z życiem

Z pewnością na górskich szlakach będzie można dzisiaj spotkać sporo turystów. Pogoda sprzyja wędrówkom, bo jesień w górach, zwłaszcza w promieniach słońca jest cudowna. Ratownicy Podhalańskiej Grupy GOPR apelują jednak do osób, które zamierzają zdobyć najwyższy szczyt Beskidu Wyspowego Mogielicę, aby nie wchodzić na stojącą tam wieżę.

Z powodu złego stanu technicznego jest ona zamknięta aż do odwołania, a każda próba wejścia na nią może skończyć się tragicznie – przestrzegają ratownicy Podhalańskiej Grupy GOPR.

Okazuje się, że są jednak tacy miłośnicy górskich wędrówek, którzy ignorują nawet uwagi ratownika znajdującego się koło wieży o łamaniu przepisów i zagrożeniu.

- Jeżeli drzewa w okolicy szczytu zasłaniają wam widoki zachęcamy do zejścia ok 200 m szlakiem niebieskim w dół, w kierunku Polany Stumorgowej. Zapewniamy, że panorama z tamtego miejsca w niczym nie ujmuje tej ze szczytu wieży – ratownicy proponują inną alternatywę podziwiania widoków.

Czytaj także: Mogielica. Najwyższy szczyt Beskidu Wyspowego z mroczną tajemnicą [WIDEO]

Przypomnijmy, że pomysł budowy wieży widokowej na Mogielicy (1170 m n.p.m) był inicjatywą władz samorządowych Kamienicy, Słopnic i Dobrej. Inwestycja została zakończona w 2008 roku. Wieża ma 22 metry wysokości, przez co wystaje wysoko ponad korony drzew, zapewniając doskonałą panoramę.  

Niestety, została zamknięta z początkiem maja tego roku z powodu złego stany technicznego. W planach jest budowa nowej.

i.mich[email protected],  Fot. odkryjbeskidwyspowy.pl. UG Słopnice.
Masz ciekawe zdjęcia lub wideo? Przyślij do nas!


Dziękujemy za przesłanie błędu