Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 29 lutego. Imieniny: Antoni, Oswalda, Romana
04/05/2023 - 10:30

Widoki będą zapierały dech w piersiach! To już pewne. Wybudują kolejną wieżę

W ciepłe letnie dni turystów wybierających się w góry nie brakuje. Wiele osób nie wyobraża sobie życia bez takich wycieczek. Niebawem pasjonaci będą mogli korzystać z jeszcze jednej atrakcji! W naszym regionie powstanie kolejna wieża widokowa.

Wieża widokowa w Dominikowicach

Wieże widokowe cieszą się ogromną popularnością. Turystów, którzy niezwykle chętnie z nich korzystają nie brakuje. Nie może zatem dziwić, że wciąż powstają nowe. Niedawno otwarta została wieża na Skiełku. Kolejna powstanie na górze Kamionna. Na tym jednak nie koniec.

Wiemy już oficjalnie, że wieża zostanie wybudowana także na szczycie góry Łysula w Dominikowicach (gmina Gorlice). Umowa została już podpisana. Wieża oczywiście w centralnym punkcie będzie miała platformę, z której będziemy mogli podziwiać cudowne krajobrazy. Oprócz tego pojawi się także zjeżdżalnia grawitacyjna i cała infrastruktura towarzysząca. Wszystko ma powstać w ciągu 12 miesięcy. Całkowity koszt wyniesie 3,8 mln zł.

- Ze względu na planowany, unikalny w skali regionu charakter, punkt widokowy stanie się atrakcją turystyczną województwa małopolskiego, a w gminie Gorlice znacząco podniesie liczbę turystów, poszukujących bezpiecznego i atrakcyjnego odpoczynku na łonie natury – brzmiały zapisy programu funkcjonalno-użytkowego.

Zobacz też: To musisz zobaczyć na Sądecczyźnie! Top na liście każdego turysty

Problemy z budową wieży na szczycie góry Łysula

Wcześniejszy przetarg został unieważniony 6 marca. Napłynęły wówczas trzy oferty, które jednak znacznie przewyższały możliwości finansowe gminy. Wszystkie były oszacowane na około 4 miliony złotych. Rozstrzygnąć udało się dopiero kolejne postępowanie. Teraz czas na budowę. Niebawem w naszym regionie pojawi się jeszcze jedna atrakcja! ([email protected], © Materiał chroniony prawem autorskim, fot.: Gmina Gorlice)Dziękujemy za przesłanie błędu