Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 24 stycznia. Imieniny: Felicji, Roberta, Sławy
22/10/2019 - 23:50

Węgierska Bis: propozycji wiele. Czy marszałek pogodzi prezydenta i prezesa?

Witold Kozłowski, marszałek województwa małopolskiego, zaprosił na najbliższy wtorek (29 października) do Krakowa prezydenta Nowego Sącza Ludomira Handzla, prezesa firmy Fakro Ryszarda Florka i przedstawicieli Rady Miasta Nowego Sącza. Po co? By wypracować optymalny przebieg niegdysiejszej „Węgierskiej Bis", czyli obecnie - łącznika ul. Węgierskiej ze Świniarskiem wraz z mostem południowym.

Trasa łącznika i ulokowanie mostu wzbudza wiele emocji. Wizję przebiegu nowej trasy przedstawił prezydent Ludomir Handzel, a kolejną - Ryszard Florek, prezes firmy Fakro. Marszałek województwa, Witold Kozłowski, informując sądeckie media o planach zorganizowania spotkania w tej sprawie, powiedział:

- Wariantów, różnych propozycji było wiele. Już powoli od nich głowa puchnie. Dlatego w najbliższy wtorek zapraszam do Krakowa najważniejsze strony, których dotyczy ta inwestycja. Prezydenta Nowego Sącza, prezesa firmy Fakro, przedstawicieli Rady Miasta, stronę społeczną. Musimy usiąść, tak jak na konklawe - dotąd nie wyjdziemy, póki nie określimy jednego, preferowanego przez wszystkich rozwiązania.

Marszałek dodał, że Zarząd Dróg Wojewódzkich musi przedstawić Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska trzy propozycje przebiegu tej trasy, która dzisiaj wzbudza takie emocje, w tym jeden, preferowany.

- Nie da się tego załatwić inaczej, niż zorganizować spotkanie ze wszystkimi stronami - dodaje Witold Kozłowski. – Doszedłem do przekonania, że nie ma już na co czekać. Musimy się spotkać, usiąść do wspólnego stołu i pomyśleć o wspólnym wariancie przebiegu. Dla nas najistotniejszym jest, aby był to przebieg najtańszy i łączący różne fragmenty komunikacji miejskiej i pozamiejskiej. To jest dla naj najistotniejsze. Trzeba budować klimat pozytywny.

Na realizację tej inwestycji w budżecie województwa jest zabezpieczone 60 mln złotych. Jak mówi marszałek, ta inwestycja będzie kosztowała od 150 do 200 mln złotych, albo i więcej. - Obecnie opracowywana jest technicznie następna wersja przebiegu trasy - wyjaśnia Witold Kozłowski.

Spotkanie 29 października w Krakowie zaplanowano na godz. 13. Marszałek ma nadzieję, że w jego trakcie uda się wypracować wariant preferowany przez wszystkich.

i.michalec@sadeczanin.info, fot. IM.Dziękujemy za przesłanie błędu