Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 13 czerwca. Imieniny: Antoniego, Gracji, Lucjana
03/03/2024 - 23:00

Weekendowy szturm turystów na Krynicę. Tłumy najechały uzdrowisko [ZDJĘCIA]

Słoneczna, wiosenna pogoda w pierwszy, marcowy weekend przyciągnęła do Krynicy-Zdroju wielu turystów. Na deptaku gości zachwyciły krokusy, które chętnie fotografowali.

W niedzielę (3 marca), jak informuje IMiGW najcieplej było na południu i zachodzie kraju. Lokalnie temperatura przekroczyła nawet 15 stopni. Taka piękna pogoda sprawiła, że w pierwszy weekend meteorologicznej wiosny Krynicę-Zdrój odwiedziło wiele osób. 

Tym bardziej, że od środy synoptycy zapowiadają pogorszenie pogody, opady deszczu, a nocą nawet przymrozki. Ochłodzenie może stać się niebezpieczne dla roślin, które wcześnie rozpoczęły wegetację. 

Korzystając z ciepłych promieni słonecznych, goście spacerowali w okolicach deptaka, w Parku Zdrojowym. Wiele osób spotkać można było również w Parku Dukieta i Parku Nitribitta, przy muszli koncertowej i  fontannach multimedialnych, jeszcze nieczynnych. 

Niektórzy wybrali wycieczkę pieszą lub wjazd kolejką linową na Górę Parkową. Na leżakach i ławeczkach wypoczywali kuracjusze oraz rodziny z małymi dziećmi. Spacerujących zachwycały rozwinięte krokusowe dywany, które chętnie fotografowali.  

Sporym zainteresowaniem cieszyły się punkty gastronomiczne. Zapełniły się parkingi, a na głównej ulicy miasta nie obyło się bez korków. (MK) fot. (MK). Dziękujemy za przesłanie błędu