Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 28 lutego. Imieniny: Ludomira, Makarego, Wiliany
05/07/2023 - 17:40

W Ujanowicach rajd kosiarek. Strażacy z OSP chcą zebrać pieniądze na leczenie Marcina ze Żmiącej

Ochotnicza Straż Pożarna w Ujanowicach w gminie Laskowa w powiecie limanowskim organizuje już drugi raz Charytatywny Rajd Kosiarek. W tym roku dochód z rajdu przeznaczony jest na leczenie Marcina Filipowicza ze Żmiącej.

Rajd kosiarek w Ujanowicach już 16 lipca

Jak przypomina naczelnik OSP Paweł Zelek pierwsza edycja tego niesamowitego rajdu zorganizowana została, by wesprzeć chorującego na raka Darka, kolegi strażaka. Wzięło w niej udział ponad 20 osób. Tegoroczna edycja, która odbędzie się w niedzielę 16 lipca, organizowana jest dla Marcina, który uległ wypadkowi w 2005 roku i potrzebuje jeszcze wielu operacji mimo długotrwałego leczenia. Dlatego hasło rajdu brzmi: #jedziemydlamarcina. 

W niedzielę prymicje w Ujanowicach. A już dziś powitanie księdza Michała Pajora

- Czy można biec, pchając kosiarkę? - Nie, to musi być traktorek, a kierowca obowiązkowo w kasku i z przypiętą gaśnicą – wyjaśnia naczelnik OSP.

Rejestracja załóg odbędzie się w dniu rajdu, w godzinach 10 -12.30 w punkcie startu. Wtedy też trzeba uiścić opłatę startową. Przed startem - ze względów bezpieczeństwa - warto wymontować z kosiarki kosiska.

Strażacy nadal, aż do rajdowej niedzieli, zapraszają do włączenia się do akcji nie tylko na kosiarce, ale też choćby poprzez sprezentowanie fantów na licytację. Wszystkie szczegóły w poście poniżej. ([email protected] ) © Materiał chroniony prawem autorskim
Dziękujemy za przesłanie błędu