Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 28 maja. Imieniny: Augustyna, Ingi, Jaromira
27/11/2017 - 09:25

W sądeckiej komendzie polała się krew. Zebrano prawie 12 litrów

Krew jest bezcennym darem, który możemy podarować osobom potrzebującym. W sądeckiej komendzie policji podczas akcji krwiodawstwa zebrano aż 11,7 litrów krwi.

Sądeccy policjanci wspólnie z Klubem Honorowych Dawców Krwi i strażą graniczną, 23 listopada zorganizowali akcję krwiodawstwa. Komendę odwiedziło 26 osób, które podzieliły się bezcennym darem ratującym życie.

- Do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa przekazano 11,7 litrów krwi. Trafi ona do chorych i potrzebujących ze szpitali oraz klinik naszego regionu - tłumaczy rzecznik prasowy sądeckiej policji Iwona Grzebyk-Dulak.

Zobacz także: Chcesz zostać bohaterem? Strażacy z Korzennej znają sposób, jak tego dokonać

W akcji wziął udział także Komendant Miejski Policji w Nowym Sączu – mł. insp. Jarosław Tokarczyk. Za jego przykładem w kolejce do pobrania krwi ustawili się funkcjonariusze policji i pracownicy cywilni sądeckiej jednostki.

- Aby podzielić się drogocennym darem, do komendy przybył także żołnierz Ministerstwa Obrony Narodowej, funkcjonariusze Karpackiego Oddziału Straży Granicznej, Straży Miejskiej i Zakładu Karnego, a także studenci Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej, uczniowie Zespołu Szkół im. Władysława Orkana w Marcinkowicach oraz osoby prywatne - dodaje policjantka.

RG [email protected] Fot. KMP Nowy Sącz

W sądeckiej komendzie polała się krew. Zebrano aż 11,7 litrów
Krew jest bezcennym darem, który możemy podarować osobom potrzebującym. W sądeckiej komendzie policji podczas akcji krwiodawstwa zebrano aż 11,7 litrów krwi


Dziękujemy za przesłanie błędu