Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 26 lipca. Imieniny: Anny, Mirosławy, Joachima
23/03/2020 - 16:15

W Rytrze adresy objętych kwarantanną zna szczegółowo GOPS

Jak informuje wójt gminy Rytro szczegółowe dane o numerach domów na terenie gminy, w których przebywają osoby objęte kwarantanną w związku z zagrożeniem koronawirusem posiada Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej. Na dziś policja kontroluje czterech takich mieszkańców.

W Rytrze adresy objętych kwarantanną zna szczegółowo GOPS

- Kwarantanną objęte są na dziś w naszej gminie cztery osoby. Policja sprawdza je co dziennie, sam widuję ich radiowóz. Czy kontrole są o stałych godzinach? Raczej nie, bo byłoby to bez sensu. Wiem na pewno, że policjanci nie uprzedzają, o której godzinie przyjadą w następny dzień – mówi wójt Jan Kotarba.

Zobacz też: Ile osób jest zarażonych w Kamionce Wielkiej? Wójt twardo domaga się danych

Co bardzo ważne – wszystkie te osoby – co zostało sprawdzone podczas kontroli przeprowadzonej właśnie przez GOPS – przebywają w warunkach spełniających wszystkie wymogi reżimu sanitarnego. Pomieszczenia, w których mieszkają mają osobne wejścia, osobne sanitariaty i osobny dostęp do zaplecza kuchennego. – I zachowują się bardzo odpowiedzialnie, bo nie mamy żadnych sygnałów, by łamały zasady kwarantanny.

Kotarba informuje również, że choć na dziś nie ma takiej potrzeby, gmina ma możliwość umieszczenia osób, którym takich warunków zagwarantować w miejscu zamieszkania nie będzie można, w internacie szkolnym w Starym Sączu, gdzie powiat zorganizował specjalny ośrodek w tym celu dla mieszkańców Sądecczyzny.

Kolejna dobra informacja jest taka, że pięć osób, które wróciły z zagranicy jeszcze przed wprowadzeniem decyzji o obowiązkowej kwarantannie, same, dobrowolnie poddały się tej procedurze i w izolacji, w równie zdyscyplinowany sposób jak wspominana czwórka, czekają aż upłyną dwa tygodnie od ich powrotu.

ES e.stachura@sadeczanin.info Fot.: ilustracyjne archiwum sądeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu