Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 4 czerwca. Imieniny: Christy, Helgi, Karola
25/05/2023 - 15:30

W Nowym Sączu można za darmo czipować psy i koty. Właściciele nie zwlekajcie!

Trwa akcja bezpłatnego czipowania psów i kotów właścicielskich w Nowym Sączu. Mimo, że koszty tych zabiegów pokrywa miasto to chętnych zainteresowanych zabiegiem nie jest wielu. Kierowniczka Schroniska dla Bezdomnych Psów w Nowym Sączu zachęca nowosądeczan do skorzystania z tej usługi.

W 2023 roku na darmowe czipowanie (elektroniczne znakowanie) psów oraz kotów miasto przeznaczyło 5 tysięcy złotych.  Z tej akcji mogą skorzystać tylko mieszkańcy Nowego Sącza, posiadający takich pupilów.

Czipowanie zwierząt odbywa się w trzech lecznicach na terenie miasta. Są to:

  • Lecznica weterynaryjna Serwin w Nowym Sączu (ul. Dojazdowa 3)
  • Sana – Vet Centrum Zdrowia Zwierząt w Nowym Sączu (ul. Waryńskiego 57)
  • Przychodnia Weterynaryjna lek. wet. Marian Jankisz (ul. Nawojowska 257a)

- Te lecznice realizowały tę usługę również w ubiegłym roku – mówi Joanna Otto, kierownik Schroniska dla Bezdomnych Psów w Nowym Sączu. – Akcja darmowego czipowania psów oraz kotów, potrwa, jak sądzę, kilka miesięcy, aż do wyczerpania kwoty, jaką miasto przeznaczyło na to zadanie.

Nasz rozmówczyni przyznaje, że jeszcze nie zdarzyło się w Nowym Sączu, aby pula pieniędzy, jaką miasto co roku przeznacza na to zadanie była w pełni wykorzystana.

- Przyznam szczerze to mnie bardzo dziwi, zwłaszcza, że właściciel psa czy kota nic nie płaci za czipowanie pupila – dodaje Joanna Otto. – Ta usługa jest wykonywana za darmo. Gdyby właściciel chciał z własnej kieszeni pokryć koszty czipowania to musi się liczyć z wydatkiem rzędu około 150 złotych. To nie tylko koszt samego czipa, ale też koszt rejestracji zaczipowanego pupila w bazie zwierząt, które zostały elektronicznie oznakowane.

Dalszą część artykułu czytaj na następnej stronie - TUTAJ

Dziękujemy za przesłanie błędu