Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 5 lipca. Imieniny: Antoniego, Bartłomieja, Karoliny
18/10/2019 - 17:50

W Mystkowie pożegnaliśmy dziś Hannę Porębę

Setki osób wzięły udział w ostatnim pożegnaniu Hanny Poręby, powszechnie zapamiętanej jako osoba zaangażowana społęcznie, współzałożycielka Zespołu Regionalnego "Mali Mystkowianie", całym sercem oddana dzieciom i młodzieży.


Hanna Poręba, współzałożycielka Zespołu Regionalnego "Mali Mystkowianie", zaangażowana społecznie, oddana dzieciom i młodzieży, była małżonką Benedykta Poręby, kierownika Zespołu Regionalnego "Mystkowianie". Msza w kościele pod wezwaniem św. Filipa i Jakuba rozpoczęła się w piątek 18 października, o godz. 15. Uczestniczyły w niej setki osób. 

- Żegnamy dziś naszą siostrę Hannę. Nad jej trumną jest pascha. Ktoś może powiedzieć, że światło z niej jest nikłe. Ale ono jest potężne, rozpoznajemy w nim moc Chrystusa. Gromadzi nas tu przede wszystkim wiara, nie serce, nie sentyment do kogokolwiek. Wiara w Chrystusa zmartwychwstałego. Tego, którego dane było zobaczyć uczniom w Emaus. A wierząc w Chystusa, możemy prosić o życie wieczne dla naszych bliskich... - usłyszeliśmy w homilii.

W kondukcie żałobnym, prócz najbliższych i dalszej rodziny, licznie uczestniczyli znajomi, sądsiedzi, członkowie orkiestr i zespołów regionalnych.Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)