Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 20 września. Imieniny: Eustachego, Faustyny, Renaty
29/01/2019 - 12:40

W Muszynie polała się krew. Tym razem pozyskano 17 litrów!

Niedzielną (27 stycznia) akcję poboru krwi w Muszynie można zaliczyć do udanych. Chętnych do podzielenia się życiodajnym płynem było 45, w sumie pozyskano 17 litrów bezcennego leku.

Krew jest najcenniejszym darem, jaki można ofiarować drugiemu człowiekowi. W zimowy niedzielny  dzień w Muzeum Regionalnym Państwa Muszyńskiego odbyła się kolejna odsłona akcji oddawania tego bezcennego leku. Tym  razem pod hasłem "Oddając krew ratujesz ludzkie życie - krew jest bezcennym, niezastąpionym lekiem".

Liczba osób oddających krew rosła z godziny na godzinę. W sumie od godz. 8.30 do 13. 30  zgłosiło się 45 chętnych, a 37 z nich oddało krew. Dzięki temu pozyskano łącznie niemal 17 litrów życiodajnego płynu.

To bardzo dobry wynik. Okres zimowowy sprzyja wzmożonemu występowaniu  infekcji i przeziębień, co uniemożliwia pobranie życiodajnego płynu. Przy okazji dawcom zostały wykonane bezpłatnie badania wirusologiczne oraz oznaczona grupa krwi

W  Muszynie pierwsza akcja poboru krwi została zorganizowana w Muzeum Regionalnym Państwa Muszyńskiego  w 2011 roku. Od tej pory prowadzone są one systematycznie, kilka razy w roku.  Organizatorzy nie mogą narzekać na brak zainteresowania.

-  Zapraszamy zdrowe, pełnoletnie osoby z dowodem osobistym, po lekkostrawnym posiłku. Serdecznie zachęcamy do oddania krwi. Kolejna  akcja odbędzie się 16 czerwca.

(MK) fot. UM Muszyna

Zródło UM Muszyna, własne

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcjiDziękujemy za przesłanie błędu