Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 30 października. Imieniny: Augustyny, Łukasza, Urbana
11/02/2020 - 18:30

W Gorlicach doszło do gwałtu na 13-latce? Sprawę bada prokuratura

Czy w Gorlicach doszło do gwałtu na 13-letniej dziewczynce? Jak na razie to pytanie pozostaje bez odpowiedzi. W tej sprawie został zatrzymany 46-letni mężczyzna, który jutro zostanie przesłuchany przez prokuratora. Jeśli informacje o gwałcie potwierdzą się, mieszkaniec Gorlic może spędzić za kratami kilkanaście lat.

Prokuratura Rejonowa w Gorlicach otrzymała informację o próbie gwałtu na 13-letniej dziewczynce. Jak podaje portal gorlice24, śledczych o sprawie poinformowała matka dziewczynki, która twierdzi, że gwałtu dopuścił się jej 46-letni partner. Mężczyzna został już zatrzymany przez gorlickich policjantów. Gdy weszli do jego mieszkania, 46-latek był nietrzeźwy, miał około 4 promile alkoholu. Jutro zostanie przesłuchany przez prokuratora. Śledczy będą także rozmawiać z 13-latką, która została już poddana badaniom ginekologicznym.

Jeśli informacje przekazane przez matkę dziewczynki potwierdzą się, to 46-letni mężczyzna może usłyszeć zarzut gwałtu na osobie małoletniej za co grozi kara do 15 lat więzienia albo zarzut dopuszczenia się innych czynności seksualnych za co grozi kara do 12 lat więzienia.

Do sprawy jeszcze wrócimy…

RG [email protected],  fot. IlustracyjnaDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)