Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 16 lutego. Imieniny: Danuty, Daniela, Juliany
01/09/2017 - 08:10

Uwaga! Przed mostami w Rożnowie i Witowicach są światła i wideodetektory

Światła uruchomiono wczoraj, czyli 31 sierpnia. Kosztowały w sumie ponad 223 tysiące złotych i wykonano je w iście ekspresowym tempie. Przedsięwzięcie sfinansowało Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu.

Sygnalizacja powinna być wyjątkowo skuteczna, bo zastosowano w niej  system wideodetekcji pojazdów. Kamery stale rejestrują wjazd aut na most i gdy na danym wjeździe znajdzie się pojazd, kamera przekazuje odpowiednią informację do sterownika sygnalizacji świetlnej, a ten natychmiast reaguje zmieniając światła.

Zobacz też: Kiedy nas uwolnią od korków na moście? Pytają zakładnicy drogi DK 75 z Witowic Dolnych

– Na mostach w Witowicach i Rożnowie często dochodziło do niebezpiecznych sytuacji w momencie, gdy z obu stron naraz chciały przejechać samochody. Mosty są w łuku, a wyniesienie na środku sprawia, że nie widać pojazdu oczekującego z drugiej strony. Zdarzało się, że dwaj kierowcy spotykali się na środku przeprawy i żaden nie chciał się cofnąć. Uruchomiona dzisiaj sygnalizacja świetlna rozwiązała ten problem i jednocześnie usprawniła ruch pieszych, szczególnie dzieci, które do tej pory były  narażone na potrącenie przez samochód - podkreślał podczas uruchamiania sygnalizacji świetlnej starosta Marek Pławiak.

ES [email protected] Fot.: Starostwo Powiatowe Dziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2019

Miesięcznik "Sądeczanin" luty 2020