Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 26 lutego. Imieniny: Bogumiła, Eweliny, Mirosława
15/02/2021 - 15:10

Urządzili walentynki w restauracji. Romantyczny wieczór przerwali policjanci

To miał być romantyczny wieczór walentynkowy w restauracji. Właśnie w ten sposób ten wyjątkowy dzień chciało spędzić kilkadziesiąt osób. Miała być romantyczna kolacja, wino, nastrojowa muzyka…, a skończyło się na spisaniu przez policję.

14 lutego to wyjątkowy dzień dla wszystkich zakochanych. Jest obchodzony tylko raz w roku, dlatego każda para robi wszystko, aby był niezapomniany. Z pewnością tegoroczne Walentynki na długo zapamiętają osoby, które postanowiły spędzić ten wyjątkowy dzień w jednej z restauracji na terenie gminy Dobra.  

Mimo obowiązujących obostrzeń, właściciele otworzyli lokal dla swoich klientów. Chcieli, aby zakochane pary ten wyjątkowy dzień spędziły w ich restauracji. Jak podaje limanowa.in, było to zorganizowane wydarzenie - aby wziąć w nim udział, wcześniej trzeba było zarezerwować i opłacić stolik dla dwóch osób. Lokal zapewniał zestaw dań, wino oraz nastrojową muzykę. Otwarty lokal przyciągnął tłumy, co nie uszło uwadze policjantów.

Zobacz też Walentynki to wielki dzień także dla więźniów odsiadujących wyroki w Sączu

Około godziny osiemnastej trzydzieści, funkcjonariusze wspólnie z pracownikami Sanepidu skontrolowali lokal. Wylegitymowali aż osiemdziesiąt osób.

Jak powiedziała nam asp. Jolanta Batko, wobec właścicieli lokalu policjanci prowadzą czynności w kierunku sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia lub zdrowia wielu osób. Kodeks karny przewiduje za takie przestępstwo karę od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności. Z kolei wobec klientów prowadzą czynności w kierunku nieprzestrzegania nakazów, zakazów i ograniczeń, które zostały wprowadzone, aby zapobiegać epidemii. Takie osoby mogą dostać karę grzywny albo naganę. ([email protected] Fot. Ilustracyjna Pixabay)Dziękujemy za przesłanie błędu