Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 2 października. Imieniny: Racheli, Sławy, Teofila
11/08/2019 - 18:15

Tysiące sądeczan na parafialnym pikniku u ks. proboszcza Piotra Lisowskiego

To nie przesada. W pikniku, zorganizowanym z okazji 750-leci parafii św. Wawrzyńca w nowosądecich Biegonicach, uczestniczą dosłownie tysiące sądeczan. Dwa ogromne parkingi szczelnie zapchane są autami.

Korzystając również z zachęty "Sądeczanina", całe rodziny wybrały się dziś do parafii św. Wawrzyńca w Nowym Sączu, na piknik z okazji jubileuszu 750-lecia istnienia parafii. I to był strzał w dziesiątkę! Jeszcze możecie dołączyć, bo urządzony z rozmachem festyn trwa co najmniej do godziny 20.

Niczego tam nie brakuje i wszystko jest za darmo. Ciasta, zimne i gorące napoje... - Mamy 500 kg kiełbasy, ale jak będzie trzeba więcej, na pewno nie zabraknie - uśmiecha się szef firmy Vestus, osobiście nakładający kopiaste półmiski skwierczących jeszcze wędlin prosto z monstrualnego grilla.

Dla dzieci są zjeżdżalnie, przejażdżki na kucykach i ciągniętych przez kucyki powozach, ogromne bańki mydlane, mecze piłki nożnej, jazda na byku... Na świetnie nagłośnionej scenie występują coraz to nowi wykonawcy - zespoły ludowe i utalentowani wokaliści z Miejskiego Ośrodka Kultury. O godz. 19 ma się pojawić z godzinnym koncertem Krystyna Giżowska.

Festyn parafialny z okazji 750-lecia istnienia parafii św. Wawrzyńca w nowosądeckich Biegonicach.

Ludzie stoją, siedzą za stołami, słuchają muzyki, strzelają z łuku pod okiem doświadczonych instruktorów, rozmawiają. Świetnie się bawią. Ksiądz Piotr LIsowski, proboszcz parafii św. Wawrzyńca zorganizował festyn perfekcyjnie. Znakomicie spisali się sponsorzy i wszystkie osoby zaangażowane w przeprowadzenie pikniku.

Kolejne wydarzenie jubileuszu 750-lecia parafii czeka nas już 24 sierpnia. Będzie to dzień poświęcony pamięci wszystkich poległych w obronie Ojczyzny. Po uroczystej mszy odbędzie się przemarsz parafian i wszystkich gości na miejsce straceń w asyście kompanii honorowej Karpackiego Oddziału Straży Granicznej. ([email protected])

Festyn parafialny z okazji 750-lecia istnienia parafii św. Wawrzyńca w nowosądeckich Biegonicach
Mnóstwo ludzi, mnóstwo frajdy. Tak udanego festynu nowosądeckie Biegonice nie widziały chyba od 750 lat. Obejrzyjcie zdjęcia:


Dziękujemy za przesłanie błędu