Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 13 lipca. Imieniny: Danieli, Irwina, Małgorzaty
22/05/2024 - 11:45

Tym razem burza z gradem dopadnie Nowy Sącz? Grożą nam podtopienia

I znowu ogłosili pogodowy alert. Czy tym razem spełni się czarny scenariusz służb meteorologicznych, które ostrzegają przed burzami i nawałnicami z gradem? Może być groźnie. Na alarm bije IMGW i Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.

I znowu ogłosili pogodowy alert

To już kolejny w ostatnich dniach alert służb meteorologicznych dla Małopolski. Czy tym razem grozi nam prawdziwa nawałnica?

Wedle prognoz IMGW  atak burzy może przyjść w samo południe. Jak ostrzegają synoptycy, prognozowane są burze, którym będą towarzyszyć bardzo silne opady deszczu od 25 mm do 40 mm, lokalnie nawet 55 mm.  Do tego dojdą silne  porywy wiatru do około 80 kilometrów na godzinę.  Miejscami grad. Ostrzeżenie obowiązuje do drugiej w nocy.  

Czyt też Przybywa odmów przyłączenia energii z fotowoltaiki. A miało być tak pięknie... 

Alarm poodnoszą też służby hydrologiczne

- W obszarach występowania prognozowanych opadów burzowych, na mniejszych rzekach oraz w zlewniach zurbanizowanych, mogą wystąpić gwałtowne wzrosty poziomu wody i podtopienia – brzmi komunikat.  W zlewniach kontrolowanych, w przypadku wystąpienia szczególnie intensywnych opadów, istnieje możliwość przekroczenia stanów ostrzegawczych, a krótkotrwale także alarmowych.

Czytaj też U Wiśniowskiego mają grupę szybkiego reagowania. Chcieli tego sami pracownicy. O co chodzi? 

Alert hydrologiczny obowiązuje  do godziny piątej  rano. ([email protected]) fot. RGDziękujemy za przesłanie błędu