Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 18 stycznia. Imieniny: Beatrycze, Małgorzaty, Piotra
01/03/2020 - 07:40

Trzynastka wspaniałych.To już dziś wielka gala Sądeczanina Roku 2019. Zapraszamy

Plebiscytowa rywalizacja trwała do ostatniej chwili. Kto zwyciężył spośród trzynastki wspaniałych laureatów? Wiedzą to tylko członkowie konkursowej kapituły. Tę tajemnicę zdradzą dziś podczas uroczystej gali w Małopolskim Centrum Kultury "Sokół".

Ten prestiżowy, organizowany raz do roku plebiscyt sprawia, że odkrywani są ludzi absolutnie niezwykli, z różnych środowisk i zawodów, którzy stają się dla innych wzorem godnym do naśladowania.

Nasi bohaterowie to Marek Frączek, który ma niezwykłą umiejętność mobilizowania i jednoczenia ludzi wokół ważnych celów. Z kolei Iwona Romaniak z Fundacji Bratnia Dusza, ze wszystkich sił stara się pomagać naszym rodakom ze Wchodu. Jadwiga Jastrzębska, prezes Towarzystwa Miłośników Ziemi Łąckiej, zajmuje się popularyzowaniem walorów turystycznych, krajoznawczych i wypoczynkowych Sądecczyzny, także kultywowaniem i dokumentowaniem tradycji i historii Łącka. Maciej Zaremba z Polskiego Towarzystwa Tarzańskiego to niezmordowany organizator górskich wypraw dla tysięcy  miłośników turystyki.  

To także Marek Frączek , naczelnik Ochotniczej Straży Pożarnej w Stadłach, który zawsze  jest tam, gdzie ludzie potrzebują natychmiastowej pomocy i Maria Kogut która od  dwunastu lat jest kierownikiem zespołu regionalnego Janczowioki. Wśród laureatów plebiscytu jest też   Paulina Tomasiak odnosząca sukcesy w  kobiecej drużynie piłki nożnej, a ten największy to występ w kwalifikacjach UEFA Euro. Rasm Al-Mashan polsko-jemeńska artystka, swoimi kompozycjami i śpiewem rozsławia rodzinną Lipnicę Wielką.

W plebiscytowej drużynie znalazł się też Stanisław Malinowski ,  kardiolog o wielkim sercu oddany swoim pacjentom, Wacław Jagielski, artysta malarz i poeta, który pędzlem i wierszem opisuje Nowy Sącz oraz  Zofia Smajdor niestrudzona w pracy społecznej działaczka Koła Gospodyń Wiejskich z Małej Wsi

Kto zwyciężył spośród trzynastki wspaniałych laureatów? Wiedzą to tylko członkowie konkursowej kapituły. Tę tajemnicę zdradzą dziś podczas uroczystej gali w sali widowiskowej w Małopolskim Centrum Kultury Sokół. Gala rozpocznie się o godzinie 11. Wszystkich serdecznie zapraszamy, bo wstęp jest wolny. Uroczystość poprzedzi msza o godzinie 9.30, w kościele pod wezwaniem św. Kazimierza.

jagienka.michalik@sadeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu