Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 15 sierpnia. Imieniny: Marii, napoleona, Stelii
05/07/2018 - 21:05

Trzeci most na Dunajcu i łącznik. Kiedy koncepcja?

Coraz bardziej realna staje się budowa trzeciego mostu na Dunajcu w Nowym Sączu. Wpisuje się on w budowę planowanego połączenia drogi krajowej nr 87 z drogą wojewódzką nr 969.

Dzisiaj Zarząd Województwa Małopolskiego podpisał umowę z konsorcjum firm na przygotowanie wielowariantowej koncepcji trzykilometrowej trasy. Dokładny jej przebieg, w który będzie wpisywał się trzeci most na Dunajcu ma być gotowy już w przyszłym roku.

Trasa połączy drogę krajową nr 87 z obwodnicą Podegrodzia. Wiodłaby ona od ulicy Piramowicza, przez Dunajec na wysokości Świniarska z odbiciem w kierunku Starego Sącza i dalej do obwodnicy zachodniej.

Nad wspomnianą koncepcją będzie pracować konsorcjum firm: (EKKOM Sp. z o.o. i pracownia projektowa MOSTOPOL Sp. z o.o). Koszt jej przygotowania szacowany jest na prawie 800 tys. złotych (miasto Nowy Sącz przekazało 209 tys. złotych).

Koszty pokryją wspólnie: Województwo Małopolskie, miasto Nowy Sącz, powiat nowosądecki oraz gminy Chełmiec i Podegrodzie.

Budowa trzeciego mostu na Dunajcu, który będzie miał 700 metrów długości ma pochłonąć 60 mln złotych.

Zanim jednak w terenie pojawi się specjalistyczny sprzęt i rozpoczną się prace budowlane to muszą być rozważone wszystkie możliwe warianty poprowadzenia tej trasy. Chodzi o to, aby wybrać ten najbardziej optymalny. Musi on uwzględniać wiele czynników, które brane są pod uwagę przy realizacji tak potężnych inwestycji, jak chociażby m.in. wynik konsultacji społecznych.

Budowa trzeciego mostu na Dunajcu i łącznika jest bardzo ważną inwestycją dla Nowego Sącza i regionu. Jej realizacja, jak podkreślali dzisiaj przedstawiciele Zarządu Województwa Małopolskiego nie będzie zadaniem prostym i łatwym. Zarząd Województwa Małopolskiego przeznaczy na to zadanie aż 60 mln złotych.

[email protected], Fot. Sądeczanin.info. Wideo: Mateusz IndykDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)