Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 23 października. Imieniny: Edwarda, Marleny, Seweryna
17/09/2021 - 14:10

Trwa wodny horror w Łącku. Podtopienia, zalane drogi, potoki występują z brzegów

- Nie mam czasu z panią rozmawiać - krzyczy do słuchawki wójt Jan Dziedzina, którego głos ledwie słychać, tak huczy woda w potoku. - Mamy tu pogotowie przeciwpowodziowe. Szybko wymienia tylko miejscowości gdzie znowu mają wodny horror.

Czytaj też Nowy Sącz sparaliżowany! Część ulic jest nieprzejezdna [WIDEO]

Czy ta straszna ulewa znowu skończy się w Łącku zniszczonymi drogami i podtopionymi domami?  W gminie już zostało ogłoszone  pogotowie przeciwpowodziowe.

Wójt Jan Dziedzina, którego głos ledwie słychać w słuchawce telefonu, bo tak huczy woda w potoku,  wymienia miejscowości, gdzie z minuty na minutę  wszystko zamienia się w wodny horror.

- Najgorzej jest w Woli Kosnowej, Woli Piskulinie, w Zagorzynie i Kiczni,  Także w Czarnej Woli.Najbardziej wezbrany, bliski wylania, jest Czarny Potok w Łącku i  Potok Kiczański - mówi Dziedzina.

W tych miejscowościach jest kilka osunięć, ale nie zagraża to domom. Kilka posesji ma zalane piwnice, w wielu miejscach są podmyte drogi gminne,  podmyta jest też droga powiatowa Łącko – Wola Kosnowa. (jagienka.michalik@sadeczanin.info) fot. JD

Wodny horror w Łącku. Podtopienia, zalane drogi
Potoki występują z brzegów


Dziękujemy za przesłanie błędu